20190305153803.jpg, фото
05 березня 2019 року

Захистіть мешканців своїх громад від необрунтованих цифр в платіжках, – Глава Уряду України

Ціна на тепло в оселях українців залежить не стільки від ціни газу, скільки від вартості виробництва, чіткого обліку споживання та заходів енергозбереження.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час наради, присвяченої питанням тарифоутворення на тепло та гарячу воду для населення. Селекторна нарада відбулася сьогодні, 5 березня 2019 року за участю голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка.

Глава Уряду наголосив, що ціна на газ для теплопостачальних організацій – однакова, а вартість тепла й води залежить від технології виробництва, обліку та заходів енергозбереження. Відтак, є велика різниця щодо вартості тепла в різних містах.

Прем’єр-міністр навів кілька прикладів, як саме коливається вартість однієї гКал тепла в різних містах. За його інформацією, в Івано-Франківську 1 кГал тепла коштує 1312 грн, у Житомирі – 1389 грн, Маріуполі – 1303 грн, у Вінниці – 1375 грн, Києві – 1317 грн. Разом з тим у Луцьку – вже 1847 грн, у Кропивницькому – 1852 грн, Чернігові – 1737 грн.

— До чого тут ціна газу? Що для Луцька, що для Івано-Франківська ціна газу однакова. Але при однаковій ціні на газ маємо різницю 30-40% на вартість тепла. Я розумію, що різниця може бути через те, що технології виробництва різні. І тут виникає питання: а що зробили місцеві керівники, адже більшість ТКЕ належить муніципалітетам? – зазначив Володимир Борисович.

Також Глава Уряду звернув увагу на те, що відсутність енергозбереження веде до втрат при транспортуванні тепла на рівні близько 15%. Саме тому, звертаючись до місцевих голів, Глава Уряду наголосив, що потрібно системно підійти до вирішення питання.

— Закликаю міських голів – подайте чіткий план модернізації й розвитку ЖКГ на 2019-2020 роки. І хотів би, аби більшість коштів інвестували в котельні, у мережі. Не гоніться за дешевою славою, яка потім дорого обходиться людям, – промовив Володимир Гройсман.

Серед іншого, Прем`єр-міністр України доручив місцевим головам забезпечити захист домогосподарств та мешканців від необґрунтованих нарахувань за газ – вищих за встановлені норми – та створити гідні умови перебування у пунктах оплати за ресурси та укладання договорів з постачальниками послуг. Володимир Борисович нагадав, що для домогосподарств, які не мають лічильників, Уряд встановив норму споживання – 3,29 кубометра газу. Проте облгази в рази завищують ці норми.

— Люди збентежені справедливо. Ми нікому не дамо завищувати норми і дурити людей. У кожному населеному пункті керівник має захистити людей, яким виставляють неправомірні рахунки. Платити треба по обґрунтованих нормах, а не по завищених. Звертаюся до місцевих керівників – захистіть мешканців громад. Це не їх справа, а ваша справа. Покажіть, що ви ефективна влада, – наголосив Володимир Борисович.

Він також наголосив, що центри обслуговування споживачів мають бути гідно облаштовані, аби люди не чекали годинами у чергах, аби віддати свої ж зароблені кошти.

Окрім того, Володимир Гройсман доручив керівництву НАК «Нафтогаз України» якнайшвидше представити план встановлення лічильників газу для домогосподарств, які ще не мають приладів обліку.

Глави Уряду підсумував, що кожен місцевий керівник має серед іншого опікуватися щонайменше чотирма питаннями – енергозбереженням, обліком споживання, захистом споживачів від завищених платіжок та умовами оплати ресурсів.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.