20190118210530.JPG, фото
18 січня 2019 року

Закупівлі в рамках реалізації проекту Світового банку у Волинській області найдешевші в Україні, - Київська школа економіки

Київська школа економіки днями представила результати аналізу державних закупівель медичного обладнання, які демонструють, що придбання за кошти позики дешевші від закупівель аналогічної техніки, що відбувалися через систему «Прозорро». Про це йдеться у перших результатах моніторнгу, здійненого на замовлення надавачів позики – Світового банку.

— Результати аудиту – офіційні та загальнодоступні. Якщо коротко, то фактично всі закупівлі, які проводилися в рамках реалізації проекту Світового банку у Волинській області є дешевшими, ніж загальнодержавні закупівлі в рамках системи «Прозорро». Окрім того, найнижчі ціни у Волинській області і в рамках проекту серед областей-учасників. До прикладу, один ангіограф, який ми купували для Ковеля та Луцька, вартує 16 мільйонів гривень. Це найнижча вартість. Наступна ціна на ангіограф такої ж моделі – 19 мільйонів, тоді – 21 мільйон, а найдорожчий – 33 мільйони гривень. Тобто, це дуже великі суми – десятки мільйонів гривень зекономлені лише на ангіографах. Що стосується інших позицій, то у Волинській області і в рамках реалізації проекту, і в рамках загальнодержавних закупівель найнижчі ціни по всій Україні, - розповів Ігор Ващенюк.

Результати моніторингу можна переглянути у файлі.

Підготовлено за матеріалами, наданими "Київської школи економіки".