Залишити «Волиньторф» державним підприємством – позиція керівництва області
Необхідно виключити із переліку об’єктів приватизації ДП «Волиньторф». На цьому наголосив начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко під час робочої зустрічі з керівником регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях Владиславом Калинцем, що відбулась 1 вересня 2022 року.
Участь у нараді також взяли голова обласної ради Григорій Недопад та народний депутат України Ірина Констанкевич.
Нагадаємо, з проханням не включати підприємство до переліку об’єктів приватизації начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко звертався до керівництва Уряду ще у 2019 та 2020-му роках, коли перелік лише формувався. Однак, «Волиньторф» таки включили до переліку і згідно затвердженого плану, невдовзі підприємство повинно бути виставлене на аукціон.
Як пояснив Владислав Калинець, об’єкт не потрапив до стратегічних підприємств, що не підлягають приватизації. Мовляв, на ринку є інші види альтернативного палива.
Однак, на думку начальника обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка, на сьогодні у зв’язку з військовою агресією росії, ситуація змінилася і підприємство відіграє ключову роль у проходженні опалювального сезону для області.
До того ж, 64% установ соціальної і бюджетної сфери Волинської області опалюються за рахунок твердого палива (торфобрикети та торфокрихта). Адже на сьогодні ДП «Волиньторф» забезпечує дешевим та здебільшого єдиним місцевим паливом населення і бюджетні установи.
Також «Волиньторф» є одним з найбільших платників податків до державного та місцевого бюджетів.
І найголовніше, нині там працює 400 волинян, для яких важливо зберегти працевлаштування.
Свою чергою, народний депутат України Ірина Констанкевич, продовжуючи думку очільника області, зазначила, що окрім стратегічного значення, підприємство має й соціальну складову, позаяк обслуговує північні райони, які опалюються торфом і не мають газу. Мова про заклади соціальної сфери (школи, садочки, медзаклади).
Саме тому керівництво області одностайне у цьому питанні і знову звернулося з проханням призупинити ці процеси.
Керівник регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях зазначив, що приїхав особисто розібратись у ситуації, розуміючи, яке соціальне значення має об’єкт для області.
Однак, призупинення процесів приватизації – не в його компетенції. Відповідно Владислав Калинець порадив звертатися у Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, а також до Кабінету Міністрів України та обґрунтувати ще раз у листі енергетичну важливість для області об’єкту.