20240320170845.jpg, фото
20 березня 2024, 17:05

Запобігання лісовим пожежам влітку та підготовка водойм: відбулося засідання регіональної ТЕБ та НС

Пожежонебезпечний весняно-літній період лише розпочався, проте на території Волинської області вже зареєстровано 24 пожежі сухої рослинності на площі 18 га. Упродовж 2023 року в області зафіксовано 79 пожеж у природних екосистемах.

Про це розповів заступник начальника головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Волинській області Костянтин Романчук під час засідання регіональної комісії ТЕБ та НС.

За дорученням начальника Волинської ОВА Юрія Погуляйка провів засідання перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко. Також участь у роботі комісії взяли заступники голови ОДА Олександр Троханенко та Вікторія Левчук.

За словами Костянтина Романчука, здебільшого пожежі у природних екосистемах виникають внаслідок самовільного навмисного випалювання сухої рослинності громадянами. Тож, одним з дієвих заходів щодо запобігання пожеж у природних екосистемах є проведення рейдів щодо виявлення порушників правил пожежної безпеки та притягнення їх до адміністративної відповідальності.

З початку 2024 року в області уже проведено 51 рейд. За результатами до відповідальності притягнуто 6 осіб працівниками ДСНС, 29 осіб працівниками Державної екологічної інспекції в області та 7 осіб працівниками департаменту муніципальної варти Луцької міської ради.

Рейди за участі працівників ДСНС, екологічної інспекції, лісового господарства, національної поліції, представників районних військових адміністрацій та тергромад будуть проводитись й надалі.

Крім того, комісія розглянула стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах області. За інформацією волинських рятувальників у 2023 році на водних об’єктах області загинуло 34 громадяни, з яких 2 неповнолітніх. Лише впродовж купального сезону загинуло 18 осіб, з них 1 дитина. Разом з тим, з початку 2024 року в області вже трапилось 7 події із загибеллю людей.

Тож з метою запобігання загибелі людей на водоймах під час купального сезону, головам РДА та територіальних громад рекомендовано визначити місця масового відпочинку населення на водних об’єктах та здійснити інші організаційно-профілактичні заходи відповідно до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України.

Також учасники комісії розглянули стан готовності та результати технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту. Обстеження об’єктів фонду захисних споруд здійснюються щоквартально. Так, Костянтин Романчук поінформував, що за результатами таких перевірок кількість готових до укриття населення об’єктів фонду захисних споруд постійно збільшується. Показники свідчать і про покращення стану готовності та доступності даних об’єктів.