20190204165750.jpg, фото
04 лютого 2019, 16:56

Засідання регіональної комісії з питань евакуації: підвели підсумки роботи у 2018 році

Сьогодні, 4 лютого 2019 року, під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Олександра Киричука відбулося засідання регіональної комісії з питань евакуації. Зокрема, підвели підсумки роботи у 2018 році, а також окреслили завдання на 2019 рік.

За словами заступника начальника управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Сергія Бутюгіна, робота регіональної комісії з питань евакуації у минулому році була направлена на планування та підготовку до проведення заходів з евакуації, а саме: уточнення території та населених пунктів, які потрапляють у зону можливого ураження у разі виникнення надзвичайних ситуацій (НС); уточнення реальності спланованих заходів щодо реагування на можливі НС; організація та проведення евакуації населення із зон можливого ураження; відпрацювання взаємодії між органами управління та силами цивільного захисту усіх ланок під час виконання завдань за призначенням.

Так, на території області відпрацьовували можливі варіанти дій під час виникнення чотирьох надзвичайних ситуацій. Перш за все, аварії на Рівненській АЕС, внаслідок якої обов’язковій евакуації підлягають 40,3 тис. осіб, що проживають в 30-ти кілометровій зоні спостереження. До слова, це 46 населених пунктів Маневицького р-ну. Відтак, у 2018 році спільно з місцевою райдержадміністрацією провели відповідне тренування з евакуації та визначили недоліки. Тож нині працюють над їх усуненням.

Натомість, у Володимир-Волинському районі розміщений об’єкт військового призначення, на території якого зберігаються боєприпаси та піротехнічні засоби. Саме тому питання евакуації населення у разі виникнення пожежі на складах ракетно-артилерійського озброєння відпрацювали під час командно-штабних навчань з органами управління та силами цивільного захисту ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту міста Володимир-Волинського та Нововолинська.

Окрім того, на Волині розташовані 9 хімічно-небезпечних об’єктів, які використовують у виробництві чи зберігають небезпечні хімічні речовини. Відповідно до витягів із планів локалізації та ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки, кількість працюючого персоналу та населення, що проживає в безпосередній близькості від хімічно-небезпечних об’єктів і може потребувати екстреної евакуації, становить близько 3,2 тис. осіб. Питання евакуації населення у разі виникнення пожежі на хімічно-небезпечних об’єктів відпрацьовані під час командно-штабних навчань з органами управління та силами цивільного захисту ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту міст Луцька, Ковеля, Нововолинська.

Разом із тим, розробляли заходи з евакуації населення у разі виникнення повені або некерованого скиду води (прориву дамби) з Хрінницького водосховища. Між іншим, у зону підтоплення можуть потрапити населені пункти Луцького, Маневицького, Камінь-Каширського, Ратнівського, Любешівського, Старовижівського, Ківерцівського, Турійського, Рожищенського районів.  Відповідні повноваження щодо проведення евакуації покладається на місцеві комісії з питань евакуації.

– З метою підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту до проведення евакуації, регіональна комісія з питань евакуації просить відповідні органи місцевого самоврядування вжити вичерпних заходів щодо вирішення проблемних питань та усунення виявлених недоліків, – підсумував Сергій Олександрович.

По тому ж визначили завдання для членів регіональної комісії з питань евакуації на 2019 рік.

– Ці питання є дуже важливими для життєдіяльності області, тому прошу взяти їх в роботу та максимально виконати поставлені завдання, – резюмував Олександр Олексійович.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.