20221207172143.JPG, фото
07 грудня 2022, 17:21

Заступниця голови ОДА зустрілася з керівницею проєкту ООН Жінки в Україні

Заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук зустрілася із керівницею проєкту ООН Жінки в Україні Нургуль Асилбєковою та радницею голови ОДА з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі Наталією Рябушенко.

Волинь була пілотною областю в реалізації проєкту «Просування гендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні». Нагадаємо, він впроваджувався з 2019 року за підтримки Уряду Канади та на замовлення Міністерства розвитку громад та територій України. Його мета – забезпечення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок шляхом інтегрування принципу гендерної рівності та зобов’язань щодо прав жінок у реформу децентралізації.

Нургуль Асилбєкова розповіла, що Волинь серед пріоритетних областей і на подальші проєкти, які будуть впроваджуватися за підтримки міжнародних донорів в Україні. Тому важливо не зупинятися на досягнутому і надалі працювати над гендерною політикою.

 «В кризових ситуаціях дуже важливий гендерний підхід. Війна це вкотре доводить. Те, що жінки зараз в Україні роблять заради перемоги – це неймовірно, – зазначила представниця ООН. – Війна також впливає на збільшення розриву в заробітній платі. Стає зрозуміло, що жіноча бідність збільшується. Якщо жінка без роботи – росте жіноча бідність. Якщо росте жіноча бідність – росте дитяча бідність. А це означає, що здоров’я дітей та їх розвиток і добробут під загрозою. Перемога України буде, але ми повинні заздалегідь розуміти наслідки війни і працювати на випередження».

Рівність громадян у правах та можливостях – це не лише про рівність жінок і чоловіків. Це рівність усіх груп населення: людей з інвалідністю, внутрішньо-переміщених осіб, вагітних, молоді тощо.

«Громади молодці. Вони роблять все, що можна, щоб допомогти внутрішньо-переміщеним особам. Було б добре, покращити координацію між областю та громадами. Бо часто буває, громада не знає, що є в області, а область не знає, що треба громаді», – розповіла керівниця Проєкту Нургуль Асилбєкова.

Зі свого боку Мирослава Якимчук зазначила, що у Волині співпраця між областю та громадами налагоджена.

«Ми, як ОДА, ініціювали листи до громад з переліком наявних речей та з проханнями направляти до нас запити з потребами внутрішніх переселенців, які оселилися в них, – розповіла заступниця голови ОДА. – Також ми зараз допомагаємо звільненим територіям країни. До прикладу, кожна наша громада закріплена за громадою у Херсонській області».

Серед озвученого також учасники зустрічі обговорили питання підтримки вагітних з інвалідністю та з ВІЛ/СНІД.

За результати зустрічі присутні обговорили сфери підтримки, досягнення результатів та плани щодо майбутньої співпраці.