Житловий фонд, компенсаційні програми, пропозиції роботи: начальник ОВА та члени ради ВПО обговорили побутові питання переселенців
Сьогодні очільник області Іван Рудницький, його заступник Тарас Шкітер, керівники обласного департаменту соцзахисту та Волинської служби зайнятості провели зустріч з членами ради внутрішньо переміщених осіб на Волині. Найбільше переселенців турбували питання житла, працевлаштування та соціальної допомоги.
Дрова та житло. Для цього вже є напрацьований механізм: програми підтримки від Пенсійного фонду, районів та громад. В рамках цих програм є можливість отримати відшкодування витрат (повне або часткове) на дрова за офіційними зверненнями. Також переселенці можуть ставати на квартирний облік, а родини військових, ветеранів можуть отримати компенсацію за придбання житла.
«Відзначу, що для останніх двох пунктів важливою є реєстрація переселенців», – наголосив Іван Рудницький. Він звернувся до представників ради ВПО з проханням донести цю інформацію у кожну з громад, де проживають незареєстровані переселенці. Також керівник попросив надати списки людей, які потребують житла, та готові проживати за межами обласного центру при наявності хороших умов. З ними контактуватимуть фахівці ОВА.
«Проживати у Луцьку зможуть не всі, але ми можемо зрушити з місця питання поселення, якщо розділити його на всю область».
Спільно торкнулись теми релокації підприємств. Прозвучала теза, що на Волинь разом із сім’ями готові переїхати представники вузьких спеціалізацій (наприклад, вугільна галузь). Однак багатьох стримує відсутність житла. Начальник ОВА порадив організаціям, зацікавленим у таких працівниках, допомагати їм віднайти чи винаймати житло в області. Щодо підприємств, які готові релокувати свій бізнес на Волинь, забезпечити робочі місця та сплату податків – очільник області готовий до пропозицій та сприяння.
«У цьому прошу вашої підтримки, – звернувся Іван Рудницький до співрозмовників. – Ви є одним із комунікаційних джерел для постраждалих регіонів, і я впевнений, що така співпраця буде корисна нам усім».
До розмови долучились й представники районних рад ВПО в режимі онлайн. З Любомля озвучили прохання оприлюднити на сайті ОВА інформацію про наявні варіанти житла та пропозицій роботи. Така узагальнена інформація обов’язково буде доступна на сайтах Волинської облдержадміністрації та чотирьох РВА, запевнив очільник області.
Цікавились питанням житла люди, що виїхали з окупованих територій. Роз’яснення надавала директорка обласного департаменту соціальної та ветеранської політики Оксана Гобод.
«Служба не може надати постійне житло, але ми можемо допомогти знайти роботодавця, який пропонує житло під вакансії», – про можливості працевлаштування розповіла керівниця Волинського Центру зайнятості Алла Куцин.
До слова, на сьогодні на Волині близько 5000 пропозицій роботи у різних сферах та напрямках. Також з цікавого:
👉експериментальний проект навчання для жінок стереотипно чоловічим професіям;
👉оплачувані суспільно-корисні роботи, які не потребують статусу безробітного (плетіння сіток, готування продуктових наборів, робота в соціальних їдальнях).
Останнім зацікавилась керівниця ГО «Луганщина в дії» для жінок-переселенок, які на благодійній основі організували маленьке швейне ательє, де виготовляють термобілизну, каремати, ноші для військових.
«Люди офіційно влаштовуються на роботу, організація виплачує їм заробітну плату, а ці витрати компенсує Центр зайнятості. Можемо наступного року внести вашу організацію в перелік таких підприємств», – поінформувала Алла Куцин. Було також порушене питання працевлаштування осіб з інвалідністю, для яких існують програми підтримки роботодавців, які готові приймати таких людей на роботу.
Також свою допомогу в юридичних консультація при оформленні документів на житло чи укладанні догорів працевлаштування запропонувала представниця БФ «Право на захист».
«Дякую всім учасникам зустрічі за конструктивну розмову. Ми продовжимо працювати разом, щоб підтримати кожного переселенця, хто шукає новий дім, роботу чи можливості для розвитку на Волині», – підсумував зустріч начальник Волинської ОВА.