20200831180005.jpg, фото
31 серпня 2020, 17:52

Зменшення навантаження на лікувальні заклади Волині в умовах поширення COVID-19: пошук конструктивних рішень

Регіональна комісія з питань ТЕБ та НС, що відбулась під керівництвом голови ОДА Юрія Погуляйка сьогодні, 31 серпня, прийняла ряд рішень, які дозволять дещо зменшити навантаженість на заклади охорони здоровя та волинських лікарів і епідеміологів в умовах поширення коронавірусної хвороби.

Як повідомила учасників засідання в.о. директора Державної установи «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоровя України» Надія Костирка, епідеміологічна ситуація в області з захворюваності на COVID-19 залишається напруженою. Кількість нових випадків захворювання за минулий тиждень становить 324 хворих (за останню добу виявлено 54 хворих на COVID-19). Також за останній тиждень зросла кількість хворих із діагнозом «Пневмонія» на 8,4%, зареєстровано 334 випадки проти 308 попереднього тижня.

За словами Надії Костирки, за останній тиждень локалізовано та ліквідовано три спалахи COVID-19 в області: ТзОВ «Імперія жирів» м. Нововолинська, ТзОВ «Володимирська фабрика гофротари», ДОЗ с. Підгайці «Малятко». Наразі тривають ще два спалахи COVID-19 у відділенні стаціонарного догляду для постійного проживання с.Кримне Старовижівського району та Волинському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей (м.Ковель).
Як відомо, на Волині збільшилася кількість районів та міст помаранчевого рівня епідемічної небезпеки. Адже для послаблення протиепідемічних заходів враховуються показники, окремі з яких в області перевищують допустимі норми. Зокрема, середній показник виявлення нових випадків інфікувань за останніх 14 днів по області становить 74,2 на 100 тисяч населення (при базовому показнику 40 на 100 тис. населення).

Показник завантаженості ліжок в лікарнях першої хвилі, куди госпіталізують пацієнтів з коронавірусом, перевищує рекомендований (більш як 50% протягом пяти днів підряд) і коливається в межах 55,5-60,3%.

Натомість, як зауважила головний епідеміолог області, середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить 96,9 на 100 тисяч населення (при рекомендованому не менше ніж 24 на 100 тис. населення).

Зважаючи на ситуацію із рівнем захворюваності в області на COVID-19, т.в.о. начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації Людмила Тимощук внесла на розгляд учасників засідання ряд пропозицій щодо зменшення навантаження на медичну систему Волині. За її словами, в області збільшено перелік лікарень першої хвилі, які визначені для надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, з 9 до 15 закладів.

Разом з тим, на думку Людмили Тимощук, необхідно збільшити ліжковий фонд закладів охорони здоровя першої хвилі, які визначені для надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу, а також визначити пріоритетність проведення ПЛР-досліджень стаціонарним пацієнтам.

Відтак, регіональною комісією з питань ТЕБ та НС прийнято рішення забезпечити збільшення ліжкового фонду у трьох медичних закладах на 70 ліжок та першочергово проводити ПЛР-дослідження саме стаціонарним пацієнтам, аби розвантажити лікувальні заклади області.

Слід зазначити, що в області методом ПЛР на виявлення коронавірусу всього обстежено понад 33,1 тис. осіб, методом ІФА - понад 35,4тис. осіб. За словами Надії Костирки, Волинський обласний лабораторний центр також має значне навантаження щодо проведення досліджень на виявлення коронавірусної хвороби. Відтак, в області в процесі вирішення питання запуску додаткової лабораторії з проведення ПЛР-досліджень на базі Волинської обласної клінічної лікарні.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації