20180730124901.jpg, фото
07 травня 2018, 19:48

Змінено порядок надання житлової субсидії. Основні нововведення

З 1 травня 2018 року діють зміни в порядку надання житлової субсидії. Тож про усі нововведення у цій сфері говорили сьогодні, 7 травня 2018 року, під час брифінгу за участі директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксани Гобод та заступника директора департаменту-начальника управління соціальних гарантій – Людмили Сірбіненко.

Загалом протягом 2016-2018 років на території Волині житловими субсидіями скористалося близько 220 тис. домогосподарств.

Тож перш за все, Оксана Гобод наголосила, що зміни, прийняті Урядом, направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали. Тож домогосподарства з високим рівнем матеріального забезпечення, або з тіньовими доходами втратили право на призначення житлової субсидії.

Зокрема мова йшла про постанову Кабміну від 27 квітня 2018 року № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022». Цим документом Уряд впровадив оновлений порядок надання житлових субсидій, який набрав чинності з 01.05.2018.

Відтак, відтепер субсидія не призначається громадянам, у яких:
- загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також багатодітних);
- наявні транспортні засоби, з дати випуску яких минуло менше 5 років;
- загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також багатодітних);
- несплата працездатними особами єдиного соціального внеску;
- здійснення покупки на суму більше 50 тис. гривень (у тому числі набуття права власності);
- наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг понад 2 місяці.

Також важливий момент, на якому наголосила Оксана Михайлівна, це категорія громадян, яким необхідно обов’язково звернутися до органів соцзахисту за переоформленням субсидії на наступний період та повторно подати Заяву і Декларацію:

- орендарям житла,
- внутрішньо переміщеним особам,
- сім’ям непрацюючих непрацездатних осіб, яким субсидію в попередньому періоді було призначено на збільшену площу,
- сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб,
- сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати,
- сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї,
- сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги,
- особам, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.

Щодо обрахування доходів, то тут також є зміни, про які розповіла заступник директора департаменту-начальник управління соціальних гарантій Людмила Сірбіненко. За її словами, при обрахунку субсидії враховуватимуть доходи членів родини, навіть якщо вони живуть за іншим місцем реєстрації. Це стосується як і дружин/чоловіків, так і їх дітей.

- Основною важливою зміною, яке почала працювати із 1-го травня 2018 року – це порядок обрахування, коли при призначенні житлових субсидій до доходів, зареєстрованих осіб в житловому приміщенні, будуть включатися доходи й членів сім’ї, які не зареєстровані, але відповідно до сімейного кодексу відносяться до членів сім’ї, - відзначила Людмила Сірбіненко.

Відзначили й те, що за підсумками опалювального сезону 2017-2018 років Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів. Як і минулого року під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовуються для опалення, або 100 кубів газу. Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність

- Черговим етапом даної постанови передбачається, що як тільки ми вийдемо на фінішну пряму з організацією роботи даного порядку надання субсидій, то у планах на наступний 2019-ий рік дану субсидію повністю монетизувати, і кошти направляти не організаціям-надавачам послуг, а давати на руки громадянам. Для того, щоб вони, отримавши на руки субсидії, подумали чи зможуть вони щось зекономити і решту коштів залишити, - сказала на завершення брифінгу директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.