20221221152431.JPG, фото
21 грудня 2022, 15:21

Знання, закріпленні практичними навичками: на Волині презентували перший «клас безпеки» для педагогів

Перший на Волині «клас безпеки» для педагогів відкрили на базі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти. Спеціалісти ДСНС, Нацполіції, медичні працівники, піротехніки навчатимуть вчителів правил поведінки у разі виникнення надзвичайної ситуації, наданню домедичної допомоги, розповідатимуть про мінну безпеку тощо.

«Клас безпеки» – це всеукраїнський проєкт, спрямований на створення безпечних умов для учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану.

Згідно з розпорядженням начальника обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка, протягом 2023 року у територіальних громадах Волинської області буде створено 94 класи безпеки.

«Пілотний «клас безпеки» ми відкрили, щоб розповісти та пояснити вчителям форму і зміст подальшої організації такої роботи. Днями ще один клас ми готуємо відкрити при обласному військовому ліцеї ім. Героїв Небесної Сотні, – розповіла заступниця начальника управління освіти і науки ОДА Тетяна Соломіна. – Сподіваємося, що проходження таких курсів насамперед сприятиме отриманню знань, які закріпленні практичними навичками. Усі ми розуміємо, що сьогодні питання безпеки виходять на перший план нашого життя».

Клас поділено на тематичні зони: протирадіаційний і протипожежний захист, протимінна діяльність, домедична допомога тощо.

Перші лекції з безпекової грамотності розпочнуться 21 грудня. Їх проводитимуть для вчителів, які проходять курси підвищення кваліфікації при ВІППО. За словами Директора закладу Петра Олешка, щотижня у «класі безпеки» навчатиметься три сотні педагогів. Частина з них проходитиме навчальні курси онлайн.

Заступник начальника головного управління ДСНС Костянтин Романчук наголосив, що цей «клас безпеки» наповнили здебільшого методичними та ілюстративними матеріалами та експонатами.

«Діти мають знати, як діяти в разі небезпеки, адже в момент, коли треба не думати, а діяти, може наступити розгубленість, паніка, тому усім цим елементарним заходам безпеки необхідно приділяти особливу увагу і мотивувати дітей їх вчити. Можливо в ігровій формі, або ж за допомогою комп’ютерних ігор чи програм», – зауважив рятувальник.

Присутнім педагогам спеціалісти-вибухотехніки показали різновиди сучасних вибухових пристроїв, розповіли про їх небезпеку. Також рятувальники спільно зі співробітниками кінологічної служби відтворили алгоритм дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.