20200122085141.jpg, фото
22 січня 2020 року

Звернення голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка з нагоди Дня Соборності України

Шановні волиняни!

Прийміть щирі вітання з нагоди Дня Соборності України

Цей день увійшов в історію українського народу як свято національної єдності і сьогодні продовжує нагадувати нам про значимі речі – єдність, порозуміння, примирення.

22 січня 1919 року здійснилася мрія українців об’єднатися етнічно і територіально – проголошено Акт Злуки українських земель. Саме він символізував утворення єдиної Соборної української держави. І хоча на той час Україні не вдалося зберегти цілісність та незалежність, українці продемонстрували прагнення жити разом в одній країні.

Тоді, як і сьогодні, українці були різні – за віросповіданням, звичаями, традиціями. І навіть мовами говорили різними. Але це не завадило їх прагненню об’єднатися. Сьогодні, як і тоді, нас вчить власна реальна історія. Навіть отримавши незалежну державу нам знову і знову необхідно доводити всьому світові, що Україна – єдина  і неподільна.

Одним з яскравих прикладів народного єднання став Майдан. Величезні патріотизм, єдність думок і дій демонструють наші військові, які відстоюють українські кордони. Ми цінуємо їх подвиг задля збереження України мирною та єдиною державою і намагаємося всіляко їх підтримати.  

Переконаний, що кожен з нас розуміє – коли ми разом, коли ми єдині у помислах і діях – ми є великою, непереможною силою. Тому наше з вами завдання – як влади, так і кожного пересічного українця – це пошук примирення і єдності, усвідомленні власної відповідальності за майбутнє своєї країни. Це головний меседж, озвучений Президентом України, який докладає максимум зусиль, аби в Україні знову запанував мир.

Аби ті українці, яким довелося залишити свої домівки через війну на Сході, змогли, за бажанням, повернутися на батьківську землю. Аби жодна українська дитина не бачила жахіть війни. Аби знову на Сході України та в Криму, як і на Заході, знову працювали українські шахти та школи, вільно лунали українські пісні та звучав державний гімн. І щоб побажання миру та злагоди були не просто словами, а щирим прагненням кожного українця. Адже істина залишається незаперечною – незважаючи на те, де ми народилися чи живемо, на Поліссі чи на Донбасі, Закарпатті чи Криму, ми є українцями.

То ж з нагоди Дня Соборності щиро зичу всім нам миру, здоров’я і злагоди, непохитної віри в заможну, незалежну, єдину Україну.

Слава Україні!

Голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко