Новини Волині

Футбол, бадмінтон, шашки: волиняни продовжують займатися спортом в активних парках

Незважаючи на сніг та зниження температури, волиняни продовжують займатися в активних парках. Серед активностей – футбол, бадмінтон, заняття на тренажерах, гра в шашки та настільний теніс тощо. Загалом на Волині функціонує 12 таких парків.

Future Perfect: мовна програма, що готує до майбутнього

За ініціативи Президента України Володимира Зеленського, створено програму з популяризації англійської мови Future Perfect. Її втілюють за принципом lifelong learning – освіта протягом усього життя, яка доступна всім українцям та українкам.

Відтепер смаколики під подушкою з’являтимуться вчасно: 6 грудня святкуємо День Святого Миколая

1 вересня 2023 року Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар. Це означає, що більшість церковних свят відзначатимуть на 13 днів раніше. Тобто День Святого Миколая ми святкуємо разом з усім цивілізованим світом – 6 грудня. Нагадаємо, юліанський календар, за яким День Святого Миколая припадав на 19 грудня, створили в Римській імперії у часи Юлія Цезаря – до прийняття християнства. З часом помітили, що він відставав від астрономічного дня сонцестояння, яке брали за точку відліку, на 8 -10, а з роками на 13 днів. У XVI столітті Папа Римський Григорій XIII запропонував створити новий календар, щоб надолужити це відставання. На новий, григоріанський календар, перейшли католицькі та протестантські країни – крім православних. Українські землі теж і далі жили за юліанським. Так тривало до початку XX століття. У 1918 році Українська Народна Республіка перейшла на григоріанський календар. Згодом на нього перейшов радянський союз. Але церква й далі користувалася юліанським, у той час, як держава – уже григоріанським. Розбіжність у датах, нагадаємо, становила 13 днів. 1 вересня поточного року українські церкви виправили неточності між світським і церковним календарем, тому майже усі свята відзначатимуть одночасно з католиками. До слова, більшість країн живуть за григоріанським календарем, а православні церкви здебільшого дотримуються новоюліанського, де дати відповідають григоріанському. Тож за обома цими календарями Миколай приходить до дітей 6 грудня. Довідково: нині новоюліанський календар використовують 10 з 15 Православних Церков світу (Вселенський Патріархат, Олександрійський Патріархат, Антиохійський Патріархат, Румунський Патріархат, Болгарський Патріархат, Церква Кіпру, Церква Греції, Церква Албанії, Церква Чеських земель і Словаччини, Православна Церква України). Католики, англікани, протестанти – послуговуються григоріанським календарем. За способом обчислення дат новоюліанський та григоріанський календарі збігаються (розбіжність в один день виникне у далекому майбутньому).

В Україні стартує Національний тиждень читання-2023

З 4 до 10 грудня триватиме Всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».

«Бережіть себе, хлопці», «Дякую за спокійний сон», «Я дуже хочу, щоб була перемога»: маленькі волиняни підготували малюнки та обереги для військових

До Дня Збройних сил України найменші жителі Волині передали листи, малюнки та обереги воїнам, які захищають нашу країну на передовій.

В області зареєстровано понад 8 тисяч звернень про домашнє насильство

Про це повідомила начальниця відділу підтримки сім'ї, оздоровлення та відпочинку дітей департаменту соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації Яна Фурманюк.

Проєкт обласного бюджету-2024: видатки у галузі спорту, молодіжної політики та національно-патріотичного виховання

В області триває формування обласного бюджету на 2024 рік. Так, до 1 грудня проходили бюджетні слухання головних розпорядників коштів, яким доведені граничні показники на 2024 рік. Депутати обласної ради разом з головними розпорядниками коштів працювали над формуванням видатків у кожній галузі.

Громади Волині отримали ще три шкільні автобуси

Начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко передав ключі від трьох шкільних автобусів представникам волинських громад. Відтепер вони перевозитимуть дітей Володимирської, Самарівської та Смідинської громад.

Документи для ВЛК тепер можна надсилати в електронній формі: що це змінить для військовослужбовців?

Відтепер медзаклади можуть обмінюватися документами з військовими частинами й територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки через систему електронного документообігу. Це значно спростить та пришвидшить процес проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) для наших захисниць та захисників.