20230519085902.jpg, фото
18 травня 2023, 08:57
останні оновлення: 19 травня 2023

18 травня відзначається Міжнародний день музеїв

Щороку, 18 травня відзначається Міжнародний день музеїв. У цей день ми вшановуємо і віддаємо належне музейним установам, які зберігають та примножують матеріальні цінності нашої культури.
Музеї є справжнім скарбницями, що зберігають і відтворюють спадщину наших попередніх поколінь, дають можливість зануритися в різні епохи, культури та творчість людства. Музейні галереї відкривають нам пейзажі знайомих та незнайомих художників, археологічні знахідки розповідають про давні цивілізації, а експозиції природничих музеїв дозволяють осягнути багатство нашої природи.
Музеї - це не тільки місця для навчань та екскурсій, вони є потужними пунктами зустрічі творчих і небайдужих людей. Вони сприяють взаємодії, обміну ідеями та думками, створенню нових зв'язків, реалізації чудових проєктів. Це місця, де діти відкривають для себе розмаїття світу, дорослі збагачують свій духовний світ, а старші покоління передають свої знання молоді.
У цей день ми висловлюємо свою особливу вдячність усім, хто робить вагомий внесок у розвиток музейної справи, у тому числі, кураторів, архівістів, педагогів та волонтерів. Зважаючи на воєнний стан, музеї можуть стати об'єктом ураження ворогом, проте вони працюють, нагадуючи про культурні надбання та цінності, за які варто боротися💪🇺🇦.