20230519090146.JPG, фото
18 травня 2023, 11:38
останні оновлення: 19 травня 2023

18 травня 2023 року - День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Сьогодні, 18 травня 2023 року - День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цей день має на меті звернути увагу світової громадськості на трагічну історію кримськотатарського народу та вшанувати пам'ять його жертв.
У травні 1944 року Сталін підписав указ про депортацію кримських татар, який офіційно був обґрунтований звинуваченнями у співпраці з нацистськими окупантами. Протягом декількох днів було виселено понад 190 000 кримських татар, які були поміщені в товарні вагони та вислані до різних регіонів СРСР. Багато з них загинули через нелюдські умови перевезення, голод та хвороби, у дорозі під час депортації загинуло близько 8 тисяч кримських татар.
Трагічна дата 18 травня щороку нагадує про одну із забутих сторінок історії радянського союзу.
Депортація кримських татар була спробою знищення та зламування національної та культурної ідентичності цього народу. Багато кримських татар втратили свої життя, а ті, хто вижив, стали жертвами систематичного пригнічення, репресій та дискримінації.
І ось, через багато років історія знову повторилася. Повторилося знову тотальне знищення кримських татар, депортації, затримання, переслідування та утиски.
З початком вторгнення російських військ на територію України у 2014 році та окупації Кримського півострова, на Волинь потрапив Сервер Зейнідінов з родиною та заснував громадську організацію «Кримські татари Волині».
Щоб згадати той жахливий період та віддати шану пам'яті жертвам тоталітарного режиму, Сервер Ісмаілович та представники його громадської організації зібралися на Замковій площі на скорботний захід.
За дорученням начальника Волинської ОВА, захід відвідали заступники голови облдержадміністрації - Юрій Гупало, Сергій Мовенко та директор профільного Департаменту Олександр Хвіщук. Серед присутніх були заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук та секретар Луцької міської ради Юрій Безпятко.
Присутні поклали квіти до пам'ятного знаку та хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих кримських татар.