20181023125153.jpg, фото
23 жовтня 2018 року
останні оновлення: 24 жовтня 2018 року

Гості із Рівненщини і Львівщини дізнаються про використання лісові ресурси для розвитку ОТГ

На Волині розпочалася навчальна поїздка під назвою «Використання лісових ресурсів як інструмент економічного розвитку в ОТГ для представників Рівненської та Львівської областей».

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Розпочався захід із очікувань учасників навчальної поїздки у стінах Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування. Детальніше про Волинь присутнім розповів радник з регіонального розвитку Волинського ЦРМС Петро Гоцалюк. Також учасники навчальної поїздки дізналися більше про досвід в управлінні лісовими ресурсами комунальної власності Жидичинської ОТГ.

Радник з просторового планування Волинського ЦРМС Катерина Степчук наголосила на важливості використання лісових ресурсів у якості інструменту економічного розвитку в ОТГ.

Навчальна поїздка триватиме протягом двох наступних днів, під час якої учасники заходу відвідають Цуманську ОТГ, побувають у Лісівничому молодіжному центрі,  ДП «Волинський лісовий селекційно-насінневий центр», ознайомляться з екопродукцією консервних цехів лісогосподарських підприємств, побачать ДП «Маневицьке ЛГ» тощо.

Нагадаємо, що це вже другий подібний візит на Волинь представників об’єднаних територіальних громад, яка цікавить тема лісових ресурсів.

Додамо, що у липні Волинь відвідали голови ОТГ, сільські старости та представники виконавчих органів Дніпропетровщини, Чернігівщини та Сумщини. Навчальна поїздка стала можлива  завдяки співпраці Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування з Волинським ОУЛМГ.

Звісно, очільників місцевих громад, насамперед цікавила діяльність лісогосподарських підприємств в ОТГ, також контроль за вирубкою місцевих лісів та управління лісовими ресурсами.

Довідка: Волинь – одна з найлісистіших областей України. Третина її території вкрита лісом. До слова, так було не завжди. На 1946 рік лісистість Волині сягала 17 відсотків. Завдяки повоєнному лісовідновленню вкрита лісами площа з року у рік збільшується. Половина вкритої лісом площі припадає на Маневицький, Камінь-Каширський, Ківерцівський та Любомльський райони.