20181022144140.jpg, фото
22 жовтня 2018 року
останні оновлення: 24 жовтня 2018 року

Представники волинських ОТГ дізналися більше про соціальні послуги в ОТГ на прикладі польських гмін

Нещодавно відбувся навчальний візит представників об'єднаних територіальних громад Львівської, Волинської та Житомирської областей до Любліна та довколишніх гмін Люблінського воєводства Республіки Польща.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Представники органів місцевого самоврядування з України вивчали досвід та кращі практики в сфері надання соціальних послуг на місцевому рівні.

Радник з муніципальних послуг Волинського ЦРМС Петро Лавринюк наголосив, що польський досвід є важливим у сфері муніципальних послуг, а така поїздка дала можливість познайомитися із закордонними кращими практиками, обмінятися думками, перейняти кращі моделі із соціальної сфери. «Нині є унікальна можливість для громад збудувати власну систему надання соціальних послуг в рамках міжмуніципального співробітництва. Така практика є поширена і показує дуже хороші результати», - підкреслив Петро Лавренюк.

Директор Центру надання соціальних послуг Дубівської ОТГ Зоряна Рябко розповіла власні враження про поїздку. Вона зауважила, що завдяки поїздці вдалося дізнатися більше про поїздку до сусідньої Польщі. Зокрема, вдалося на власні очі порівняти надання соціальних послуг в Україні та Польщі, приміром, як опікуються дітьми-сиротами та одинокими громадянами, як громадські організації долучені до цієї сфери і які проекти вони реалізовують.

Наразі у Дубівській ОТГ тільки планують запроваджувати польський досвід.

Також представниця об’єднаної територіальної громади зауважила, що хотілося б більше таких поїздок Україною, щоб порівняти власний досвід із досвідом інших ОТГ. Мовляв, на яку законодавчу базу вони спираються. 

Також вона висловила вдячність Волинському Центру розвитку місцевого самоврядування за організовану поїздку.

Президент Правління Фонду "Управлінські ініціативи", радник Президента Любліна, директор представництва Польсько-Української торгової палати Павел Прокоп розповів про структуру органів місцевого самоврядування у Польщі, повноваження на національному та місцевому рівнях та про впровадження делегованих державою завдань у соціальній сфері органам ОМС. Йшлося також і про соціальне підприємництво.

Учасники поїздки відвідали сільську гміну Конопніца, яка межує з містом Любліном. Польські колеги поділилися досвідом у сфері використання механізму аутсорсингу в сфері надання соціальних послуг, співпраці із формальними та неформальними асоціаціями. Зокрема, цікавою практикою є проект муніципального Центру соціальних послуг для людей похилого віку, а також інноваційні рішення у сфері надання послуг охорони здоров'я та культури.

Під час ще однієї теоретичної панелі на тему «Партнерство муніципалітетів та громадських організацій шляхом впровадження соціальних проектів», українські службовці із громад попрацюють над питаннями надання послуг в ОТГ для дітей та молоді, осіб з особливими потребами, соціально-вразливими групами населення тощо.

Поїздка відбувалася за підтримки Регіонального Хабу для Західної України Програми «U-LEAD з Європою» у співпраці з Центрами розвитку місцевого самоврядування Львівської, Волинської та Житомирської областей.