24 вересня 2018, 10:53
останні оновлення: 16 грудня 2024

Моніторинг доступності осіб з інвалідністю до транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури

Внутрішньообласними маршрутами курсує 5 автобусів, які оснащені підйомником для перевезення осіб з інвалідністю, а саме: маршрутом Луцьк-Рожище (від Рожищенської райлікарні до обласної лікарні), №251 Підгайці-Забороль та маршрутом №127 Люблинець-Ковель (2 автобуси).


Умовами конкурсу з визначення переможця на перевезення пасажирів на приміських та міжміських внутрішньообласних маршрутах загального користування передбачено пункт щодо забезпечення використання транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, в кількості до 35 відсотків загальної кількості автобусів до 31 грудня 2019 року й до 50 відсотків – з 1 січня 2020 року.
На автобусних маршрутах міста Луцька курсують 77 автобусів з низькою підлогою чи апареллю. В тролейбусному парку КП «Луцьке підприємство електротранспорту» наявні 41 пристосованих тролейбусів. У міському електротранспорті встановлені зовнішні інформаційні пристрої, які здійснюють озвучування назви та номера маршруту при під’їзді до зупинки громадського транспорту.


В місті Володимир курсують 5 автобусів з низькою підлогою, 8 пристосованих автобусів в Нововолинську, а також 1 автобус в місті Ковель.
На сьогодні за кошти Державного бюджету придбано чотири автомобілі для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю за результатами конкурсного відбору Мінсоцполітики України. «Соціальне таксі» надає транспортні послуги в Прилісненській, Зимнівській, Любешівській і Турійській ОТГ. В місті Луцьку перевезення осіб з інвалідністю, з метою забезпечення доступу даної категорії громадян до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, здійснюються спецавтомобілем Fiat Ducato територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька. Також на балансі територіальних центрів Камінь-Каширського та Маневич перебувають 2 спеціалізовані автомобілі. В 2022 році Ковельська громада отримала пристосований автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю. Загалом в області діє 6 спеціалізованих транспортних служб для безкоштовного та пільгового перевезення осіб з інвалідністю.


Автобусні станції ПрАТ «ВОПАС» облаштовані пандусами/низькими порогами для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю, засобами гучномовного зв’язку для інформування пасажирів про автобусні рейси та щодо можливості отримання допомоги громадянам з інвалідністю, а також на станціях наявні кнопки для виклику відповідного працівника автостанції й спеціально облаштовані туалети. На автобусних станціях призначені працівники, на яких покладено обов’язки з обслуговування осіб з інвалідністю. Приміщення приватної автобусної станції у смт Локачі доступне для осіб з інвалідністю. На 7 залізничних станціях ВСП «Рівненська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», які розташовані на території Волинської області, частково забезпечено безперешкодний доступ для осіб з інвалідністю, а саме: у Луцьку та Ковелі наявні пандуси/пониження, спеціально обладнані туалети для осіб з інвалідністю, гучномовний зв'язок, контрастне маркування. В Ківерцях, Рожищах, Володимирі, Маневичах та Турійську частково наявні пандуси/пониження, гучномовний зв’язок для інформування пасажирів, а також на деяких станціях – тактильна плитка та контрастне маркування для людей з вадами зору.


В населених пунктах області облаштовано 417 пішохідних переходів з пониженим бортовим каменем та тактильною плиткою для осіб з вадами зору.
В чотирьох містах обласного значення, а також у Луцькому районі встановлено 45 світлофорів, що обладнані спеціальними звуковими сигналами для створення безпечних умов руху людей з порушенням зору.


В 2018 року посадовими особами управління транспорту та інфраструктури облдержадміністрації здійснено виїзний моніторинг (фотофіксацію) стану доступності автобусних, залізничних станцій та відділень поштового зв’язку на предмет доступності для осіб з інвалідністю. З результатами проведеного моніторингу можна ознайомитись за наступним гіперпосиланням: http://bit.ly/volyn-monitoring.

 

Інформація щодо кількісних показників доступності автомобільного та міського електричного транспорту загального користування для осіб з інвалідністю станом на 20.12.2023

Дані про порушення суб'єктами транспортної галузі законодавства щодо доступності транспортних засобів та обслуговування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

Для забезпечення публічного оприлюднення даних про порушення суб'єктами транспортної галузі, як фізичними, так і юридичними особами, які здійснюють перевезення пасажирів, і в разі виявлення порушень законодавства щодо доступності транспортних засобів та обслуговування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, департамент інфраструктури облдержадміністрації підготував і направив лист до Відділу державного нагляду (контролю) у Волинській області Державної служби з безпеки на транспорті з щодо надання інформації про виявлені порушення. 

За інформацією Відділу державного нагляду (контролю) у Волинській області, в ході проведених рейдових перевірок (перевірок на дорозі) у січні - жовтні 2024 року не було зафіксовано випадків порушень законодавства щодо доступності транспортних засобів і транспортного обслуговування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.