Наказ № 26 від 30.09.2021
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ управління екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації
30 вересня 2021 року № 26
ПОЛОЖЕННЯ
про уповноважену особу
- Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до абзацу третього пункту 11 частини першої статті 9 та частини дев’ятої статті 11 Закону “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) і визначає правовий статус, загальні організаційні та процедурні засади діяльності уповноваженої особи (осіб), а також їх права, обов’язки та відповідальність.
1.2. Уповноважена особа − службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника - в управлінні екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації, (далі − управлінні), визначена відповідальною за організацію та проведення публічних закупівель (товарів, послуг − що не перевищує 200 тисяч гривень, робіт − що не перевищує 1,5 мільйона гривень) в електронній системі PROZORRO, у тому числі: спрощених закупівель, закупівель, які здійснюються шляхом оприлюднення звітів про договір про закупівлю, укладених без використання електронної системи та закупівель з використання електронного каталогу (далі − закупівлі) відповідно до вимог Закону на підставі наказу та Положення.
1.3. Метою діяльності Уповноваженої особи є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. Організація та проведення закупівель в інтересах замовника на засадах об’єктивності та неупередженості.
1.4. Уповноважена особа у своїй діяльності керується Законом, іншими нормативно-правовими актами з питань публічних закупівель та цим Положенням.
ІІ. Засади діяльності уповноваженої особи
2.1. Уповноважена особа здійснює свою діяльність на підставі наказу управління у відповідності до норм чинного законодавства України.
2.2. Уповноважена особа повинна мати:
вищу освіту;
належний обсяг знань законодавства у сфері публічних закупівель та практику його застосування.
2.3. Під час користування електронною системою закупівель уповноважена особа вносить до електронної системи закупівель персональні дані, надає згоду на їх обробку та оновлює такі дані у разі їх зміни. Персональні дані, внесені уповноваженою особою до електронної системи закупівель, не оприлюднюються.
2.4. Управління має право призначити декількох уповноважених осіб, за умови що кожна з таких осіб буде відповідальною за організацію та проведення конкретних закупівель визначених у п.1.2. цього Положення.
У разі визначення кількох уповноважених осіб, розмежування їх повноважень та обов’язків визначається наказом управління.
2.5. Не можуть визначатися або призначатися уповноваженими особами посадові особи та представники учасників, члени їхніх сімей, а також народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутати міської, районної у місті, районної, обласної ради.
2.6. Управлінням не може бути визначена уповноваженою особа, залучена замовником (у разі такого залучення) за договором про надання послуг для проведення закупівель.
2.7. Визначення або призначення уповноваженої особи не повинно створювати конфлікт між інтересами управління та учасника чи між інтересами учасників закупівлі, наявність якого може вплинути на об’єктивність і неупередженість ухвалення рішень щодо вибору переможця закупівлі.
Конфліктом інтересів вважається наявність приватного інтересу у працівника управління чи будь-якої особи або органу, які діють від імені управління і беруть участь у проведенні закупівлі або можуть вплинути на результати цієї закупівлі, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень або на вчинення чи не вчинення дій під час проведення закупівель, та/або наявність суперечності між приватним інтересом працівника управління чи будь-якої особи або органу, які діють від імені замовника і беруть участь у проведенні закупівель та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень або на вчинення чи не вчинення дій під час проведення закупівель.
2.8. Уповноважена особа може пройти навчання з питань організації та здійснення публічних закупівель, у тому числі дистанційне в Інтернеті. Уповноважена особа для здійснення своїх функцій, визначених Законом, підтверджує свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на веб-порталі Уповноваженого органу шляхом проходження безкоштовного тестування. Порядок організації тестування уповноважених осіб визначається Уповноваженим органом.
2.9. Уповноважена особа під час організації та проведення закупівель повинна забезпечити об’єктивність та неупередженість процесу організації та проведення закупівель в інтересах управління.
У залежності від обсягів та предмета закупівлі уповноваженій особі (особам) доцільно орієнтуватися в одному чи декількох питаннях, зокрема:
в основах сучасного маркетингу, кон’юнктурі ринків товарів, робіт і послуг та факторах, що впливають на її формування, а також джерелах інформації про ринкову кон’юнктуру;
у чинних стандартах та технічних умовах товарів, робіт і послуг, які закуповуються управлінням;
у видах, істотних умовах та особливостях укладення догорів про закупівлю товарів, робіт і послуг тощо.
2.10. Оплата праці уповноваженої особи здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів України. Розмір заробітної плати (грошового забезпечення) уповноваженої особи визначається відповідно до вимог чинного законодавства України.
2.11. У разі визначення двох і більше уповноважених осіб, замовник може
клопотати до начальника управління щодо створення відповідного окремого структурного підрозділу та визначити керівника, який організовує роботу такого підрозділу.
2.12. Уповноважена особа під час виконання своїх функцій керується наступними принципами:
добросовісна конкуренція серед учасників;
максимальна економія та ефективність;
відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівлі;
недискримінація учасників;
об’єктивна та неупереджена оцінка визначення переможця закупівлі;
запобігання корупційним діям і зловживанням.
2.13. Уповноважена особа:
планує закупівлі та формує річний план (додаток до річного плану, зміни) закупівель в електронній системі закупівель;
здійснює вибір закупівлі;
проводить закупівлі;
забезпечує рівні умови для всіх учасників, об’єктивний та чесний вибір переможця закупівлі;
забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених Законом;
забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог Закону;
оприлюднює звіти про договори про закупівлі, укладені без використання електронної системи закупівель;
здійснення закупівель з використанням електронного каталогу;
здійснює інші дії, передбачені Законом.
Рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою.
2.14. Уповноважена особа має право:
брати участь у плануванні видатків і визначенні потреби в товарах, роботах і послугах, що будуть закуповуватися;
приймати рішення, узгоджувати проекти документів, зокрема договору про закупівлю з метою забезпечення його відповідності умовам закупівлі, та підписувати в межах своєї компетенції відповідні документи;
приймати рішення (з оформленням відповідного протоколу уповноваженої особи), в тому числі рішення щодо необхідності виправлення технічних (механічних, формальних) помилок, допущених при внесенні інформації про закупівлю, яка оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу;
вимагати та отримувати від службових осіб підрозділів управління інформацію та документи, необхідні для виконання завдань (функцій), пов’язаних з організацією та проведенням публічних закупівель;
брати участь у проведенні нарад, зборів тощо з питань, пов’язаних з діяльністю уповноваженої особи;
здійснювати інші дії, передбачені Законом.
2.15. Уповноважена особа зобов’язана дотримуватися норм чинного законодавства України у сфері публічних закупівель та цього Положення.
ІІІ. Відповідальність уповноваженої особи
3.1. Уповноважена особа персонально відповідає за:
прийняті нею рішення і вчинені дії (бездіяльність) відповідно до чинного законодавства України;
за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, за порушення вимог, визначених Законом та іншими нормативно-правовими актами у сфері публічних закупівель.
_______________________________________________