Підсумки роботи органів соціального захисту населення області за І півріччя 2021
27 липня 2021 року за участю заступника голови облдержадміністрації Людмили Тимощук у місті Ковелі відбулося засідання колегії департаменту соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації з керівниками районних та міських управлінь соціального захисту населення.
Вступним словом розпочав засідання колегії директор департаменту соціального захисту населення Сергій Страшний, зосередивши увагу присутніх на важливості соціального захисту краян.
Заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, заступник голови колегії Оксана Гобод поінформувала учасників засідання про підсумки роботи органів соціального захисту населення області за І півріччя 2021 року.
А саме, за півроку для забезпечення виплати допомоги сім’ям з дітьми, на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, малозабезпеченим сім’ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку, з державного бюджету в область надійшло 705,0 млн грн. Державну підтримку отримало 85,4 тис. волинських родин.
Допомогу на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях отримало 11 747 волинських родин, де виховується 15 490 дітей, на виплату якої з початку року спрямовано 141,5 млн грн.
Окрім того, 6 327 родин, які проживають в області забезпечені державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям, в яких виховується 19 346 дітей.
Як зазначила Оксана Гобод, 16 636 особам призначено державну соціальну допомогу, з них: 11 143 - особи з інвалідністю з дитинства та 5 493 - діти з інвалідністю.
Крім цього, 4 345 родин, в яких виховуються діти з інвалідністю, забезпечені надбавкою на догляд.
Загальна сума фінансового ресурсу спрямована на виплату державної соціальної допомоги у 2021 році складає 258,7 млн грн, з них – 94,8 млн грн спрямовано на виплату сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю.
Середній розмір призначеної допомоги становить 2 162,00 грн (розраховується від доходів, виходячи з прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць), на виплату якої у 2021 році спрямовано 41,7 млн грн.
Для забезпечення виплати соціальної стипендії студентам закладів фахової передвищої та вищої освіти області у звітному періоді спрямовано 8,1 млн грн. На даний час такі соціальні стипендії отримує 579 студентів.
Важливим є, за словами Оксани Гобод, надання населенню субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Відтак, станом на 01.07.2021 Програмою житлових субсидій охоплено 58,1 тис. домогосподарств області.
Середній розмір призначеної субсидії на оплату житлово-комунальних послуг складає 879,00 грн.
Забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші окремі категорії населення. На теперішній час в області обліковується майже 13 тисяч осіб з інвалідністю, які вже забезпечені, або потребують забезпечення ТЗР.
Особливої уваги потребують також і учасники АТО. За даними Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги станом на 1 липня 2021 року на обліку в органах соцзахисту населення перебуває 12380 учасників антитерористичної операції, яким встановлено статус учасників бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни. Кількість волинян, які загинули (померли) за час проведення антитерористичної операції становить 241 особа.
У самому розпалі період оздоровлення. В області нараховується 140363 дитини шкільного віку, які мають право на отримання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».
У 2021 році заплановано охопити оздоровленням та відпочинком 15092 школярів віком від 7 до 18 років, що становить 10,7% від загальної чисельності дітей шкільного віку. Із них: оздоровленням – 2459 дітей, відпочинком – 12633. Передусім надаватимуться послуги з оздоровлення та відпочинку дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.
Окрім того, в області здійснюється соціальний захист Матерів-героїнь, внутрішньо переміщених осіб, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечується оздоровлення та відпочинок дітей, організовано діяльність будинків-інтернатів, Також вживаються заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству і торгівлі людьми.
За результатами засідання колегії заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук відзначила позитивну динаміку у виконанні поставлених завдань у сфері соціального захисту та підкреслила, що пріоритетом також стоять завдання на ІІ півріччя 2021 року щодо організації роботи управлінь соціального захисту населення районних державних адміністрацій та міськвиконкомів для належного соціального захисту кожної волинської родини, усіх, хто сьогодні потребує особливої соціальної уваги та підтримки.
Департамент соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації