13 липня 2018, 12:18
останні оновлення: 04 листопада 2024

Положення про парк-пам'ятку "Слов'янський"

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ управління

екології та природних ресурсів

Волинської облдержадміністрації

18.06.201839

 

ПОЛОЖЕННЯ

про парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення «Слов’янський»

м. Володимир-Волинський Волинської області

 

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Слов’янський» (далі – Парк) створений відповідно до рішення Волинської обласної Ради від 04.11.1997 № 12/4 з метою збереження парку з елементами малої архітектури, а також різноманітної трав’яної рослинності, серед якої коручка болотна, зозулинець чоловічий, занесені до Червоної книги України. Найбільш видатною окрасою Парку є «Княжа алея» із скульптурами давньоруських князів. Крім того, в парку є два джерела з чистою водою, яка стікає до річки Луги.

1.2. Парк входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення й використання.

1.3. Парк, загальною площею 27,53 га, знаходиться в межах землеволодіння Володимир-Волинської міської ради. Розташований у заплаві річки Луга між річками Смочче та Риловиця.

1.4. Територія, якій надано статус Парку, не вилучається у Володимир-Волинської міської ради, яка здійснює в його межах свою господарську діяльність відповідно до цього Положення.

1.5. Володимир-Волинська міська рада на території Парку-пам’ятки в своїй діяльності керується Конституцією України, Земельним, Водним та Лісовим кодексами України, законами України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про природно-заповiдний фонд України», «Про рослинний світ», іншими законодавчими і нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан та додержання встановленого режиму території Парку-пам’ятки.

1.6. Утримання та реконструкція Парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва провадиться за проектом, що розробляється спеціалізованими науковими та проектними установами і затверджується органами, у підпорядкуванні яких перебуває Парк, за погодженням з управлінням екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації.

1.7. Межі Парку-пам’ятки встановлюються в натурі, оформляються відповідними знаками та інформаційними матеріалами, в порядку, визначеному законодавством, наносяться на планово-картографічні матеріали. Відомості про обмеження у використанні таких земельних ділянок, вносяться до Державного земельного кадастру в установленому законом порядку та обов’язково враховуються у схемі планування території, містобудівній документації, схемі землеустрою і техніко-економічному обґрунтуванні використання та охорони земель відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

До встановлення меж Парку в натурі його межі визначаються відповідно до проекту його створення.

1.8. Адреса Володимир-Волинської міської ради: 44701 Волинська область,      м. Володимир-Волинський, вул. Данила Галицького, 5.

 

  1. МЕТА СТВОРЕННЯ ТА ЗАВДАННЯ

2.1. Парк-пам’ятка створений з метою збереження парку з елементами малої архітектури, розташованих на місцевості водних джерел, а також різноманітної трав’яної рослинності, в тому числі, занесеної до Червоної книги України.

2.2. Основними завданнями Парку є:

  • охорона та збереження найбільш визначних та цінних зразків паркового будівництва з метою охорони їх і використання в естетичних, виховних, наукових, природоохоронних та оздоровчих цілях;
  • забезпечення охорони його території з усіма природними об'єктами, дотримання режиму території;
  • збереження різноманітності рослинного світу;
  • підтримка загального екологічного балансу в регіоні;
  • рекреаційне призначення – місце відпочинку населення;
  • поширення еколого-освітніх знань тощо.

 

 

  1. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА

3.1. Відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» на території парків-пам'яток садово-паркового мистецтва забороняється будь-яка  діяльність, що не пов'язана з виконанням покладених на них завдань і загрожує їх збереженню, у тому числі:

3.1.1. використання земельних ділянок не за цільовим призначенням;

3.1.2. розвідувальні, підривні роботи, розробка родовищ корисних копалин, будь-які порушення ґрунтового покриву;

3.1.3. збір рідкісних та занесених до Червоної книги України видів рослин, їх квітів та плодів;

3.1.4. знищення або пошкодження інформаційно-охоронних, межових, охоронних знаків, алей, стежок, рекреаційних об’єктів, встановлених скульптур, елементів малої архітектури тощо;

3.1.5. самовільне влаштування городів, пошкодження дерев, кущів, квітників, газонів;

3.1.6. псування та забруднення земель, водних об’єктів, виробничими, комунальними та іншими відходами;

3.1.7. встановлення об'єктів зовнішньої реклами, торговельних лотків, павільйонів, кіосків тощо, без відповідних дозволів та погоджень;

3.1.8. влаштовування ігор на газонах;

3.1.9. спалювання сухої рослинності, розпалювання багаття та порушення інших правил протипожежної безпеки;

3.1.10. здійснення косіння , крім догляду за газонами і знищення бур’янів;

3.1.11. випасання худоби, вигул та дресирування тварин у невідведених для цього місцях;

3.1.12. використання хімічних засобів боротьби зі шкідниками та хворобами рослин, за винятком окремих ситуацій, коли є обґрунтована загроза існуванню природного комплексу, що охороняється;

3.1.13. влаштування стоянок автомашин;

3.1.14. проїзд усіх видів транспорту поза дорогами загального користування, за винятком транспортних засобів спеціального призначення, протипожежної техніки, для попередження виникнення та ліквідації надзвичайних ситуацій;

3.1.15. інші види діяльності, що можуть призвести до порушення природних зв’язків і ходу природних процесів, втрати наукової, естетичної цінності природного комплексу, що охороняється.

3.2. На території Парку дозволяється у встановленому порядку:

3.2.1. наукова, природоохоронна, та інша діяльність, що не суперечить цільовому призначенню, меті та завданням Парку і проводиться з додержанням встановленого цим Положенням режиму території;

3.2.2. реконструкція насаджень та інших об’єктів відповідно до Проекту утримання та реконструкції Парку і погоджень відповідних служб;

3.2.3. на ділянках, де зосереджені елементи садибної архітектури та пейзажні композиції, які визначають естетичну цінність об’єкта - ремонт насаджень і реставрація архітектури, що зберігають архітектурно-пейзажне планування та відповідні художні візуальні ефекти цієї частини Парку, відповідно до його Проекту утримання та реконструкції;

3.2.4. збирання гербарію, колекцій і інших матеріалів, пов’язаних з виконанням можливих наукових досліджень у встановленому порядку;

3.2.5. проведення екскурсій і масовий відпочинок населення;

3.2.6. догляд за насадженнями, включаючи санітарні рубки, рубки реконструкції та догляду з підсадкою дерев і чагарників ідентичного видового складу, замість загиблих, вжиття заходів щодо запобігання самосіву, збереження композицій із дерев, чагарників і квітів, трав’яних газонів;

3.2.7. проведення заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій;

3.2.8. інші види природокористування, передбачені Проектом утримання та реконструкції парку.

3.3. Спеціальне використання природних ресурсів у межах Парку здійснюється  в межах ліміту та на підставі дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

3.4. Забезпечення режиму охорони території земельних ділянок у межах Парку здійснюється Володимир-Волинською міською радою.

3.5. На Володимир-Волинську міську раду оформляється охоронне зобов'язання щодо додержання встановленого режиму території Парку.

У разі зміни форми власності на землю, на якій знаходиться Заказник, землевласника (землекористувача) або його назви, землевласник (землекористувач) зобов’язаний повідомити про це уповноважений орган у сфері охорони навколишнього природного середовища з метою переоформлення охоронного зобов’язання.

3.6. Державний контроль за додержанням режиму території Парку здійснюється спеціально уповноваженими на те органами, згідно з вимогами чинного законодавства України.

3.7. Громадський контроль за додержанням режиму охорони території Парку здійснюється громадськими інспекторами з охорони навколишнього природного середовища.

 

\

  1. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

4.1. Порушення природоохоронного законодавства у межах Парку тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України.

4.2. Юридичні і фізичні особи зобов’язані в установленому порядку відшкодовувати шкоду, заподіяну порушенням режиму території Парку в розмірах, визначених чинним законодавством України.

 

  1. ЗМІНА МЕЖ, КАТЕГОРІЇ ТА СКАСУВАННЯ СТАТУСУ

5.1. Зміна меж, категорії та скасування статусу Парку проводяться відповідно до природоохоронного законодавства України.