01 березня 2019 року
останні оновлення: 06 березня 2019 року

Представники волинських ОТГ дізналися, як забезпечити якісні освітні послуги в ОТГ

У Волинському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар «Як забезпечити якісні освітні послуги в ОТГ».

Захід розпочався із виступу заступника  начальника управління освіти,  науки та молоді облдержадміністрації Тетяни Соломіної, яка розповіла про наявний стан мережі освітніх закладів. Вона також торкнулася питання роботи закладів освіти у 2019 році.

Радник з муніципальних послуг Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Петро Лавринюк озвучив бачення участі ОТГ у покращенні якості освітніх послуг для громади та питання міжмуніципального співробітництва в освітній сфері.

Далі із представниками волинських ОТГ працював експерт секторальної платформи Асоціації ОТГ "Якісна освіта» Сергій Пазюк. Разом із експертом присутні обговорили питання стратегічного планування розвитку освіти, зокрема, створення опорних закладів в ОТГ, практику оптимізації навчальних закладів, створення методичного кабінету в ОТГ та інші кращі практики та ідеї в управління освітою в ОТГ.

Гість Центру наголосив на важливості створення місцевої стратегії розвитку освіти як спільне творення громадою нової української школи. Він детальніше торкнувся теми стратегій розвитку освіти, наприклад, моментів щодо збору даних, анкетування та SWOT-аналізу.

Обговорили присутні представники ОТГ формування бачення розвитку освіти в громаді, стратегічні та операційні цілі та можливий перелік операційних завдань і проектів;

наближення методичної підтримки до освітніх закладів через впровадження різноманітних форм співпраці між об’єднаними територіальними громадами та закладами післядипломної педагогічної освіти.

Завершився захід своєрідною побудовою плану дій та його обговоренням.