20210106132201.JPG, фото
06 січня 2021 року
останні оновлення: 24 лютого 2021 року

Різдвяні подарунки Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці від Миколи Григоровича Жулинського

05 січня 2021 року в Волинську ДОУНБ імені Олени Пчілки завітав член Національної спілки письменників України, кандидат філологічних наук Віктор Яручик, який передав різдвяні презенти з Києва від Миколи Жулинського – добірку книг, які поповнять колекцію з 30 книг найсучаснішої української літератури, яку дбайливо збирають фахівці бібліотеки.

Цінним надбанням, зокрема, стане книга „Ключ до обрію” Леоніда Томи, котра містить статті та есеї про творчий шлях визначного літературознавця Миколи Григоровича Жулинського; збірник публікацій самого Миколи Жулинського „Осяяння словом”, його книгу „Спадкоємці”, що є творчим відгуком на публіцистику письменників-волинян, у т.ч. – Йосипа Струцюка, а також унікальний бібліографічний посібник „Микола Григорович Жулинський” з передмовою Івана Дзюби.

Родзинкою подарованої колекції є рідкісне видання синодальної друкарні в Варшаві 1938 року видання „Наука про Службу Божу” (підручник для ІV-ої кляси повшехних шкіл. Видання п’яте, поправлене й доповнене). Видання містить роз’яснення служб, життєписи святих Української церкви.

Особливе місце в подарованій колекції посідає ошатно видана дитяча книжка, в якій Микола Григорович виступає в незвичній ролі дитячого письменника. Адже весною 2017 року в родині Жулинських з’явилося на світ двоє маленьких хлопчиків-онучат. Їм і присвячене видання „Віршиків кілька для Назарчика та Матійка”, що вийшло у видавництві „Ранок” з ілюстраціями Оксани Драчковської.

Оскільки окремі з подарованих видань одержані в кількості від 8 до10 примірників, Волинська ДОУНБ імені Олени Пчілки має намір передати 4 назви з них центральним бібліотекам Ковеля, Володимира-Волинського, Каменя-Каширського.

Довідково: Микола Григорович Жулинський – видатний громадський і культурний діяч, літературознавець і політик, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України. Народився 25 серпня 1940 року в селі Новосілки (тепер Набережне) Демидівського району на Рівненщині. У 1994-1998 рр. представляв місто Луцьк у Верховній Раді Україні. Микола Григорович тепло і щиро підтримує Волинську ДОУНБ імені Олени Пчілки у її культурницьких проєктах. 2010 року у стінах бібліотеки відбувся творчий вечір, присвячений творчому доробку видатного сучасника.