20200226091718.JPG, фото
25 лютого 2020, 19:05
останні оновлення: 19 жовтня 2023

Стан надання медичної допомоги дітям та основні показники здоров’я дітей області у 2019 році

Про стан надання медичної допомоги дітям та основні показники здоров’я дітей області у 2019 році говорилося сьогодні під час підсумкової наради в управлінні охорони здоров’я обдержадміністрації.

Головний спеціаліст з педіатрії Людмила Рожко прозвітувала про проведену роботу за минулий рік.

В області під спостереженням в закладах охорони здоров’я області станом на 01.01.2019 року перебуває 237 018 дітей у віці  від 0 до 17 років, з них 202 165 дітей у віці від 0 до 14 років та 34 853 у віці 15-17 років.

На сьогодні 19 закладів області мають статус «Лікарня доброзичлива до дитини» - КП «Луцький клінічний пологовий будинок», обласна дитяча клінічна лікарня, КП «Луцька міська дитяча поліклініка», КНП Нововолинська ЦМЛ, КП Володимир-Волинське ТМО, КНП «Ковельське МТМО», КП «Ківерцівське РТМО», КП «Ківерцівський районний ЦПМСД», КНП «Горохівська ЦРЛ», КНП «Камінь-Каширська ЦРЛ», КП Луцька ЦРЛ, КНП Любомльське ТМО, КНП «Центр ПМСД Любомльської районної ради»,  КП «Маневицька ЦРЛ», КНП Ратнівська ЦРЛ, КНП Рожищенська ЦРЛ,  КНП Старовижівська ЦРЛ, КНП «Турійська ЦРЛ» та КНП «Шацька районна лікарня».

Актуальність організації проведення профілактичних оглядів школярів  залишається на часі. Під час проведення профілактичних оглядів дітей шкільного віку потрібно забезпечити дотримання положень, викладених в наказі МОЗ України від 16.08.2010 № 682 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів».

Ретельна  робота медичних працівників загальноосвітніх закладів та закладів охорони здоров’я стосовно неухильного медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів на уроках фізичної культури. Забезпечення контролю за оснащенням медичних кабінетів лікарськими засобами для надання невідкладної медичної допомоги. Проведення оглядів виключно індивідуально у присутності батьків для отримання інформованої згоди батьків дитини та/або її законного представника щодо проведення профілактичного медичного огляду.

В області проводиться постійна робота щодо збільшення рівнів охоплення профілактичними щепленнями населення.

У вересні-листопаді поточного року фахівцями управління охорони здоров’я проведено 3 семінари-тренінги із медичними працівниками з актуальних питань імунопрофілактики, в яких взяло участь  більше 250 осіб.

Показники охоплення щепленнями, в цілому, відповідають забезпеченню закладів охорони здоров’я імунобіологічними препаратами та є кращими в порівнянні із річними показниками за останні п’ять років.        

Покращилась робота з охоплення щепленнями від кору.

За 12 місяців 2019 року охоплення вакцинацією проти кору становить 96,5% у 1 рік та у 6 років – 96,1%, додатковими заходами охоплено 88,9% дітей у віці 2 роки і  старше та 92,3% дітей у віці старше 7 років.

У 2019 році область, в цілому, була забезпечена достатньою кількістю  імунобіологічних  препаратів. За винятком імунобіологічних препаратів для профілактики поліомієліту (оральна - ОПВ) –  отримано 72,1% від реальної потреби та для профілактики дифтерії, правцю (АДП) – 59,3% відповідно.

Під час наради з присутніми обговорили основні засоби запобігання інфікування новим коронавірусом, опрацювали нові алгоритми дій при виявлені особи, яка відповідає визначенню 2019-nСоV.