20181019112159.JPG, фото
19 жовтня 2018 року
останні оновлення: 24 жовтня 2018 року

У Любешівській ОТГ продовжується робота над стратегію розвитку

У Любешівській об’єднаній територіальній громаді відбулося друге засідання стратегічного комітету, під час якого обговорили наступні кроки для написання стратегії розвитку ОТГ.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Із вітальним словом до присутніх звернувся директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк та голова Любешівської ОТГ Олег Кух.

Головний спеціаліст відділу регіонального розвитку, інвестицій та проектної діяльності Любешівської селищної ради Вікторія Кондаревич розповіла про опитування мешканців громади та місцевих підприємців. Опитування тривало 45 днів - від 10 серпня до 23 вересня. Було роздано 3,5 тисячі анкет особисто і через різноманітні організації, також анкети роздавали у місцях загального скупчення людей. Анкети були розміщенні і на офіційному сайті і в соціальних мережах.

Посадовець розповіла, що відверто очікували більше анкет, проте назад отримали 1167 анкет від мешкаців і 27 - від підприємців.

Зокрема, у відповідях 28 % опитаних відповіли, що у громаді комфортно жити, 25 % змушені тут жити, 19 % хочуть, щоб тут жили їхні діти, а 4 % - хочуть виїхати із громади.

Також вони вказали, що потрібно вирішувати проблему безробіття, зауважили недостатню громадську активність, низку якісь або подекуди дорожнього покриття.

Радник з регіонального розвитку Волинського ЦРМС Петро Гоцалюк наголосив на важливості розробки стратегії.

Серед пропозицій громадян - створення ринків збуту, подолання безробіття, створення благоустрою, поява рибних і селянські господарства і навіть «не крали, не обманювали і стали християнами христовими».

Також обговорили соціально-економічний аналіз, адже любешівська земля багата на лісові ресурси, поклади торфу тут нараховують до 8 млн метрів кубічних, можна добувати пісок, глину, сапропель. Щодо підприємництва, то активно розвивається сільськ господарство, ягідництво. Любешівська ОТГ отримала найбільше інфраструктурну субвенцію.

Далі присутні під керівництвом радника з просторового планування Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Катерини Степчук здійснили SWAT-аналіз, під час якого визналися із внутрішні і зовнішніми чинниками для розвитку громади, загрозами та можливостями.

Зокрема, члени стратенічного комітету вказали на чисте довкілля для розвитку туризму у громаді, міжнародну трасу, велику площу ОТГ та ініціативне керівництво громади. Серед слабких сторін зазначили відсутність залізничного сполучення, несміливість мешканців громади у прийнятті рішень.

Питання загроз і можливостей викликали дискусію поміж учасниками стратегічного комітету.

Далі у громаді, наголосила радник з просторового планування Катерина Степчук, мають визначитися із стратегічним баченням та стратегічними цілями розвитку ОТГ.

Наступне засідання стратегічного комітету відбудеться у листопаді.