20181019123253.JPG, фото
19 жовтня 2018 року
останні оновлення: 24 жовтня 2018 року

На Волині стартувала школа стратегічного та просторового планування

У стінах Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування розпочав роботу тренінг «Школа стратегічного та просторового планування як інструмент розумного розвитку».

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк у вітальному слові підкреслив важливість стратегії розвитку об’єднаних територіальних громад, а особливо, як стратегічне планування має узгоджуватися із просторовим. На його думку, таке поєднання планувань дозволяє вийти на кардинально кращі можливості для розвитку волинських ОТГ.

Радник з регіонального розвитку  Волинського ЦРМС Петро Гоцалюк розповів про те, навіщо громадам стратегія. У своєму виступі він торкнувся теми про стратегію як як інструмент комунікації в ОТГ. Далі він детальніше розповів про методологію розробки стратегії.

А ось про інтегроване просторове планування в громаді розповіла радник з просторового планування  Волинського ЦРМС Катерина Степчук.

Про ефективне використання земель водного фонду та земель  лісогосподарського призначення присутні дізналися більше із вуст юриста з земельного права Тетяни Скочко. Також вона повідомила громадам більше про зміну цільового призначення  землі в контексті  перспективного планування території та принципи сталого використання земель.

Школа стратегічного та просторового планування продовжиться завтра, 19 жовтня. Під час другого дня тренінгу представники ОТГ дізнаються більше про правовий механізм реалізації інвестиційних проектів щодо видобування корисних копалин на території громади, індустріальні парки, інвестиційний паспорт громади як інструмент сталого зростання, практичне застосуваннях нових ДБН щодо планування та забудови територій.

Завершиться тренінг інтерактивним форматом "Світове кафе" на тему: "Синергетичний ефект узгодженого просторового та стратегічного планування».

А радник з просторового планування  Волинського ВП ЦРМС представить риклади розроблених волинськими громадами стратегій.