20210922162542.jpg, фото
22 вересня 2021 року
останні оновлення: 22 вересня 2021 року

Вечір-спогад «Ігор Ольшевський – письменник, літературознавець, філософ»

21 вересня 2021 року в актовій залі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки зібралися письменники –побратими, друзі Ігоря Едиловича Ольшевського, який пішов у засвіти 6 червня 2021 року. Його організатором виступила Волинська обласна організація Національної спілки письменників України, очільниця якої – Ольга Ляснюк модерувала цей щемливий за тональністю вечір-спогад. Це – другий у Луцьку захід присвячений Ігореві Ольшевському (перший відбувся у Волинському обласному театрі ляльок 26 серпня).

Про талановитого митця та його батьків  – Еділа Михайловича та Галину Павлівну, які належали до театральної еліти Волині, мовили на вечорі письменники Андрій Криштальський, Сергій Цюриць, Надія Гуменюк, Юрій Зилюк, Микола Мартинюк Наталія Шульська. Директор бібліотеки Людмила Стасюк запросила присутніх спільно перегорнути сторінки співпраці Ігоря Едиловича з книгозбірнею, адже він був одним із найвідданіших її користувачів, автором гімну бібліотеки та засновником літературного клубу «Діалог», що діяв при бібліотеці у 1989–1991 роках. В особистих бібліотеках працівниць Євгенії Євтушок, Галини Степанюк – чимало книг із автографами незабутнього Ігоря Ольшевського. Останній його публічний виступ відбувся також  у читальній залі бібліотеки 5 січня з нагоди 150-річчя від дня народження Агатангела Кримського. Адже саме Ігор Едилович був блискучим знавцем творчості видатного вченого-сходознавця, 2012 року видав книгу «Агатангел Кримський: поклик сходу».

Під час вечора-спогаду підкреслювалися такі риси амплуа письменника, як енциклопедичність, точність у викладі фактів, досконале знання української мови. Пам’ять про родину Ольшевських могла б бути вшанованою відкриттям меморіальної дошки на фасаді будинку по вулиці Степана Бандери. Під час імпрези звучали поезії Ігоря Ольшевського та прозовий уривок зі збірки повістей «Хованки в житі» у виконанні бібліотекаря Уляни Джаман.

Увазі присутніх були запропоновані книжкова виставка «Інтелектуал із родини інтелектуалів» та слайдпоказ із колекції світлин фотожурналіста Володимира Лук’янчука та з архіву бібліотеки.

Ігор Ольшевський здобув чудову мистецьку освіту, був не лише літературним, але й музичним критиком та самодіяльним композитором. Прозвучали записи пісень у виконанні автора. Завершальним акордом заходу стала пісня «На добраніч, поля», яку неможливо було слухати без сліз.