20230519092449.jpg, фото
18 травня 2023, 16:21
останні оновлення: 19 травня 2023

Відбулася зустріч-реквієм «Sürgünlik», присвячена Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

За сприяння профільного Департаменту, сьогодні, 18 травня 2023 року, у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася зустріч-реквієм «Sürgünlik», присвячена Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Султаніє Зейнідінова, голова ГО «Маріфет», яка із сім’єю змушена була теж виїхати з Криму у 2014 році, розповіла та продемонструвала презентацію з історії тих подій, які застосувала радянська влада до кримськотатарського народу.
Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року й тривала до початку червня (перша і найбільша хвиля закінчилася 20 травня). Офіційною підставою для депортації кримськотатарського народу стала таємна постанова Державного комітету оборони № 5859 «Про кримських татар» від 11 травня 1944 року, в якій кримським татарам висувалися претензії у начебто масовій зраді та масовому колабораціонізмі за часів окупації Криму гітлерівськими військами.
Кримськотатарському народу знадобилось майже півсторіччя, щоб відвоювати право жити на власній землі.
У 1989 році їм дозволили повернутись на Батьківщину, яку в 2014 році окупував той самий ворог. Корінний народ Криму в своїй історії не один раз повертався додому, в Крим. Віримо, що повернеться і цього разу.
У своєму виступі Сервер Зейнідінов, голова ГО «Кримські татари Волині» сказав, що злочини, які чинить російська федерація на території України, зокрема, у Криму тривають. Кримських татар переслідують, тривають обшуки, безпідставні звинувачення, і хоча їх уже не саджають в товарні вагони, але створюють такі умови, за яких вони змушені тікати із своєї історичної батьківщини.