20210519122704.jpg, фото
19 травня 2021 року
останні оновлення: 19 травня 2021 року

Волинська область готується до оздоровлення та відпочинку дітей під час проведення літнього оздоровчого сезону 2021 року

В області проводиться відповідна підготовча робота до літнього оздоровчого сезону. Зокрема, прийняті розпорядження голови облдержадміністрації щодо організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році, якими затверджені відповідні заходи з підготовки та проведення оздоровлення дітей у поточному році, мережа позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, прогнозні показники з оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій.

У регіоні сформована та функціонує постійнодіюча обласна міжвідомча комісія з питань організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей, до складу якої входять керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, установ та організацій, до компетенції яких належать питання оздоровлення та відпочинку дітей. Очолює комісію заступник голови обласної державної адміністрації. 13 квітня 2021 року проведено засідання обласної міжвідомчої комісії, де заслухано ряд питань щодо підготовки області до оздоровчого сезону за участю керівників головних управлінь Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Держпродспоживслужби, управління Держпраці в області, директорів та власників позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, де обговорені питання протипожежної безпеки у дитячих таборах, вимоги щодо харчування та безпеки перебування дітей у дитячих закладах. За підсумками проведення засідання обласної міжвідомчої комісії прийнято протокольне рішення, дано ряд доручень власникам дитячих таборів та контролюючим службам щодо підготовки до оздоровчого сезону. Протягом літа заплановано провести два виїзні засідання обласної комісії, які проходитимуть на базі дитячих таборів.

Спеціалістами контролюючих служб заплановані комплексні перевірки дитячих закладів щодо їх готовності до оздоровчого сезону. Протягом літа проводитимуться перевірки дитячих таборів перед початком кожної зміни. 

В області збережена мережа 11 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку різних форм власності та підпорядкування, які працюють відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей». Щорічно здійснюються заходи щодо зміцнення їх матеріально - технічної бази та збільшення потужності. Табори в області сезонні, працюють лише в літній період. У поточному році відповідно до вимог постанови головного державного санітарного лікаря України від 30 липня 2020 року №43 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), запланована робота лише чотирьох стаціонарних дитячих закладів. 05 червня 2021року планує розпочати свою роботу дитячий табір «Супутник» (с.Світязь Ковельського району), який проведе протягом літа 4 відпочинкові зміни. Також, 09 червня прийматиме на оздоровлення дітей табір «Ровесник» (с.Забороль Луцького району), де відбудеться одна оздоровча та 3 відпочинкові зміни. 14 червня розпочнеться оздоровлення у таборі «Світязь» (с.Пульмо Ковельського району) та 18 червня – у дитячому закладі «Прикордонник» (с.Литовеж Володимир – Волинського району).

Також, в області запланована робота 121 табору відпочинку (з денним перебуванням, праці та відпочинку, наметові містечка).

На оздоровчу кампанію заплановано використати майже 3 млн.грн через управління освіти і науки облдержадміністрації на оздоровлення дітей окремих пільгових категорій. Окрім цього, заплановано використати на літню оздоровчу кампанію майже 15 млн.грн з міських, селищних, сільських бюджетів територіальних громад.  

Цьогоріч планується охопити оздоровленням та відпочинком понад 15 тис.дітей, що становить 10,8 відсотка, із них: оздоровленням – 1,8%, відпочинком – 9,1%. У першочерговому порядку послуги з оздоровлення та відпочинку надаватимуться дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти, батьки яких загинули в АТО або беруть участь в антитерористичній операції, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей з інвалідністю, інші пільгові категорії.

Оздоровча кампанія в області фактично розпочалася у березні направленням організованих груп дітей на оздоровлення за путівками Міністерства соціальної політики України до дитячих центрів «Артек» та «Молода гвардія». На даний час в «Артеку» оздоровлено 71 дитину, в «Молодій гвардії» – 76 дітей. До завершення року в зазначені дитячі центри буде направлено ще по 9 груп, в загальному оздоровленням за путівками Мінсоцполітики планується охопити ще понад 500 дітей.

 

Департамент соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації