20190103135245.jpg, фото
03 січня 2019, 13:50

Автомобілі, придбані для сімейних лікарів Волині, відправилися в медичні заклади по всій області

У рамках субпроекту «Вдосконалення допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинській області» проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей» Волинська область придбала 23 автомобілі марки «Peugeot 301» для користування лікарів загальної практики-сімейних лікарів.

Ключі від авто отримали керівники районів та медичних закладів від голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка сьогодні, 3 січня 2019 року на базі комунального закладу «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

— Це перша велика партія автомобілів за останніх десять років, яка буде слугувати для реформованої медицини. Суспільство має зрозуміти, що зміни в охороні здоров’я – реальні. Те, що вдалося зробити завдяки субпроекту Світового банку, завдяки закону Президента України Петра Порошенка про сільську медицину – це лише початок розвитку медицини в регіоні. Ці автомобілі повністю не покривають потребу регіону, тому в цьому році закупимо ще одну партію – близько 30 машин, - зауважив голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко.

Керівник найвищої виконавчої гілки влади в області додав, що усі закупівлі здійснено згідно чинного законодавства, окрім того, завдяки системі публічних закупівель вдалося зекономити близько 400 тисяч гривень.

Нагадаємо, що в результаті проведених міжнародних торгів у системі ПроZorro, переможцем визначено ТзОВ «ВІДІ ЮНІКОМЕРС», котрий доставив в область автомобілів на суму 8 мільйонів 257 тисяч гривень.

Відповідно до розподілу, затвердженого головою Волинської ОДА, легковики отримали 18 центрів первинної медико-санітарної допомоги. Зокрема:

- 3 машини – Ковельський ЦПМСД МТМО;
- 2 – КНП «Камінь-Каширський ЦПМСД» Камінь-Каширської районної ради;
- 2 – КНП «Луцький районний ЦПМСД»;
- 2 – КП «Маневицький районний ЦПМД».

Ще 14 закладів первинного рівня надання допомоги заберуть по одній машині. Це – КП «Володимир-Волинський ЦПМСД», КНП «Горохівський ЦПМСД», КНП «Іваничівський районний ЦПМСД» Іваничівської районної ради, КП «Ківерцівський районний ЦПМСД Ківерцівської районної ради Волинської області», КНП «Локачинський районний ЦПМСД» Локачинської районної ради, КНП «ЦПМСД Любешівської селищної ради», КНП «ЦПМСД Любомльської районної ради», КП «Ратнівський районний ЦПМСД» Ратнівської районної ради, КНП «Рожищенський ЦПМСД» Рожищенської районної ради, КНП «Старовижівський ЦПМСД» Старовижівської районної ради, КНП «ЦПМСД» Турійської районної ради, КНП «Шацька районна лікарня Шацької районної ради», КНП «Нововолинський ЦПМСД Нововолинської міської ради Волинської області», КП «Луцький ЦПМД №1».

Варто зазначити, що для покращення стану первинної ланки медицини у селах наприкінці 2017-го Президент Петро Порошенко ініціював Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», який сприяє забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування та сучасного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я у сільській місцевості. Для реалізації закону про сільську медицину з держбюджету у 2017-2018 роках пішло 5 мільярдів гривень, які субвенціями спрямували у місцеві бюджети. Зокрема, Волинь отримала 151,5 млн грн у 2017-му, та 37,9 млн грн – у 2018-му.

Ці кошти спрямували на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт закладів охорони здоров’я, придбання медичного обладнання, в тому числі автомобілів типу А, Б для екстреної допомоги, службового автотранспорту для лікарів амбулаторій, транспорту, транспортної телекомунікаційної інфраструктури (в тому числі інтернет, комп’ютери, програмне забезпечення) і службового житла (будівництво, придбання) для медичних працівників, які працюють у сільській місцевості.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.