20180812205945.jpg, фото
12 серпня 2018, 17:19

«Берегиня» об’єднує схід та захід України

– Донецьк – це Україна. Велике дякую синам Волині, які роблять усе, щоб Донецьк залишався Україною, – саме такі слова прозвучали з уст митців Донеччини під час зустрічі голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка та заступника голови обласної ради Романа Карпюка з представниками творчих колективів нашої держави та з-за кордону, які завітали на Восьмий Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня». Присутня на заході, що відбувся у стінах головної адмінбудівлі краю, і начальник відділу регіональної політики управління стратегічного планування та розвитку Міністерства культури України Оксана Іовенко.

На початку зустрічі слово взяли посадовці. Представниця Мінкульту, зокрема, подякувала керівництву області за те, що змогли організувати дійство на високому рівні у вкрай складний для держави час. Олександр Ілліч, своєю чергою, зауважив:

– Ми довго вагалися, проводити чи ні цей визначний фестиваль. П’ять років у нас не було такого міжнародного свята, адже в Україні йде війна. У нас гинуть патріоти – люди, які щиро захищають нашу землю, життя тисяч людей. І хоча Волинь – чи не найбільш віддалений від зони бойових дій регіон, наші хлопці пішли одними з перших захищати державу від агресора. Однак, оптимізм та бойовий дух нашому народу також потрібно піднімати. Тому вся Волинська громада вдячна за Ваш приїзд. Адже це привід ще раз переконатися, що всі ми – Українці. І, незалежно від статі та віросповідання, у серці в нас – Україна!

Представники ж інших областей висловлювали свої співчуття у зв’язку з загибеллю волинських Героїв із Луцька та Камінь-Каширщини. Дехто з них зазначав, що розуміє переживання матерів, адже їхні сини нині виконують бойові завдання на передовій у зоні проведення Операції Об’єднаних сил.

Разом із тим, усі присутні на зустрічі зійшлися на одному: проведення таких фольклорних фестивалів – важлива справа. І як Волинь збирає та гуртує усіх на «Берегині», так, вірять, і Україна буде гуртуватися, аби й надалі жити мирно і дружно.

Після офіційної частини, господарі та гості фестивалю обмінялися сувенірами й символічними подарунками. На завершення ж зустрічі, усі разом виконали гімн нашого краю – пісню «Волинь моя».

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.