20190419111053.jpg, фото
19 квітня 2019 року

Близько 30 мільйонів гривень Рівненщина та Волинь отримають за сусідство з РАЕС

На фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження Рівненської АЕС у 2019 році уряд спрямував 29,9 млн грн державної субвенції. В цілому, прилеглим до діючих АЕС територіям цьогоріч уряд виділив 137 млн 499,5 тис грн.

За результатами наради з питань розвитку атомної енергетики, що відбулася в березні на ХАЕС, 4 квітня Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про заходи з підтримки розвитку ядерної енергетики та підвищення рівня безпеки у сфері використання ядерної енергії», який відновлює компенсацію ризиків громадам від сусідства з АЕС, призупинену торік.

Відповідно до Постанови КМУ №288 від 3.04.19 «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження» територіальні громади регіону розташування Рівненської АЕС у поточному році отримають субвенцію в розмірі 29,9 млн грн.

Субвенції на соціально-економічну компенсацію ризику населення зони спостереження Рівненської АЕС є додатковим ресурсом, який з 2010 року сприяє сталому економічному розвитку Рівненщини та Волині. Варто також відзначити, відповідно до законодавства тариф на електроенергію для населення 30-кілометрової зони спостереження АЕС на 30% менший від діючого в країні.

Отож, розподіл державної субвенції бюджетам адміністративно-територіальних одиниць зони спостереження РАЕС у поточному році становить:

Обласні бюджети:

  • Рівненської області – 6 млн 427,8 тис грн;
  • Волинської області – 2 млн 564,7 тис грн;

Районні бюджети:

  • Володимирецького району – 9 млн 73,5 тис грн;
  • Сарненського району – 558,8 тис грн;
  • Костопільського району – 141 тис грн;
  • Маневицького району – 6 млн 712,9 тис грн;
  • м. Вараш – 4 млн 496,2 тис грн.

Згідно з чинним законодавством субвенція спрямовується на обласні, районні, сільські та селищні ради, насамперед, на: будівництво та ремонт захисних споруд цивільного захисту, які пройшли відповідно до законодавства технічну інвентаризацію; закупівлю засобів індивідуального захисту органів дихання та препаратів стабільного йоду; навчання населення користуванню об'єктами спеціальної соціальної інфраструктури і засобами індивідуального захисту органів дихання; фінансування об'єктів спеціальної соціальної інфраструктури, в тому числі, реалізація проектів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту таких об'єктів, зокрема навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, культури, фізичної культури і спорту, об'єктів житлово-комунального господарства, автомобільних доріг, систем зв'язку.

Управління інформації та зв'язків з громадськістю РАЕС.