20190719153944.JPG, фото
19 липня 2019 року

Любомльський район отримає сучасну швидку від Фонду Ріната Ахметова

На початку липня обласні центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримали 30 спецмашин. Завдяки цим автомобілям, які обладнані за найкращими європейськими стандартами, ще більша кількість пацієнтів вчасно отримуватиме якісну медичну допомогу. Один з них, сьогодні, 19 липня 2019 року, передали для відділення екстреної медичної допомоги Любомльського району.

Начальник управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Ігор Ващенюк пояснив, чому авто передали саме Любомлю.

— Ми перш за все намагаємося забезпечувати лікарні, які знаходяться біля міжнародних трас. Найбільший міжнародний перехід в області – Ягодин, тому ця машина – їде в Любомль. Наступний автомобіль отримає Володимир-Волинський район, в межах якого знаходиться автоперехід Устилуг. Лікарні біля траси мають бути максимально забезпечені, аби, в разі необхідності, максимально швидко можна було надати екстрену допомогу, – повідомив Ігор Степанович.

Посадовець додав, що автомобіль максимально укомплектований та комфортно облаштований.

До слова, область в цьому році вже отримала дві швидких, як гуманітарну допомогу, від уряду Китаю. Також з обласного бюджету було виділено кошти на закупівлю однієї спецмашини. Тобто, придбання санітарного транспорту для обласної служби екстреної медичної допомоги зрушено з мертвої точки.

Ключі від новенької спецмашини вручив тимчасовий виконувач обов’язків голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук.

— Дуже позитивною є ініціатива Президента України Володимира Зеленського по співпраці з бізнесом, бо завдяки їй з’явилася додаткова можливість розвивати соціальну інфраструктуру регіону. Це свідчить про те, що Президент опікується людьми, громадами. До слова, ми ще очікуємо нові автомобілі для нашої області, – зазначив Олександр Олексійович.

Анна Рудакова, фельдшерка, яка отримала автомобіль, розповідає, що такий подарунок для Любомля на часі:

— В Любомлі є велика необхідність у швидких. В нас дуже мало автомобілів, разом з тим, висока кількість населення, близько 60 тисяч. Машини ті, що є – в поганому стані, тому така допомога дуже актуальна.

Швидка, яку передали любомльчанам, типу B – Peugeot Boxer, у якій є все необхідне для порятунку людей в умовах надзвичайних ситуацій. У машині встановлені портативні системи реанімації, кисневі апарати, прилади для вимірювання глюкози в крові, сучасні ноші, електрокардіограф, оксиметр, дефібрилятор тощо. ЇЇ вартість становить близько 1,9 мільйона гривень.

Варто зазначити, що ініціатива належить Президентові України Володимиру Зеленському. В рамках домовленостей з Рінатом Ахметовим його Фондом буде закуплено 200 автомобілів швидкої допомоги для українських лікарень.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.