20180907105814.jpg, фото
06 вересня 2018 року

Майже 16 тисяч юних волинян навчаються у Новій українській школі

Нова українська школа – це ключовий проект реформи освіти України. Що ж стосується Волині, то за новими державними стандартами цьогоріч розпочали навчання 15 тис. 678 учнів. Тож для створення нового освітнього середовища ще у квітні Уряд для Волині виділив 37,8 млн грн. Про це повідомили під час оперативної наради у голови облдержадміністрації Олександра Савченка, що відбулася сьогодні, 6 вересня 2018 року.

Зі слів начальника управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмили Плахотної, в системі освіти області 1-го вересня почало працювати 1 тис. 212 закладів освіти, з них: 498 дошкільних, 627 заклади загальної середньої, 27 професійної, 20 вищої освіти. Відтак, у школах області у новому навчальному році навчатиметься 137 тис. 528 учнів, що на 4 тисячі більше, ніж минулого року. Найбільш суттєві зміни системи освіти розпочалися у початковій школі, зокрема для першокласників. До слова, на Волині налічується 870 перших класів, а з першачками працюють 1 тис. 43 вчителя, які пройшли відповідну підготовку згідно з вимогами Нової української школи.

– Для створення нового освітнього середовища Уряд для Волині ще у квітні виділив 37,8 мільйонів гривень. У травні ця субвенція була розподілена між територіями. Станом на 4 вересня 2018 року використано 15 мільйонів 918 тисяч гривень або 56,2 % від загального обсягу зазначених видатків. Усього для учнів перших класів придбано 566 одиниць  комп’ютерної техніки,  12 тисяч 261 примірник дидактичних матеріалів, 5 тисяч 825 комплектів парт та стільців. Продовжуються процедури тендерних закупівель з урахуванням помісячних планових  призначень, – зазначила Людмила Володимирівна.

– То чому лише 50 відсотків? Якщо до першого вересня мало бути 100. Це ж Нова українська школа… А виходить, що за обіцянками вона нова, а реально – нічого не змінилося. Тобто по якихось причинах ми не впровадили Нову українську школу, що вже незабаром викличе обурення у сімей першокласників. Є серйозні недопрацювання, – обурився Олександр Ілліч.

Головна освітянка області, своєю чергою, відмітила, що показники не виконані по всій Україні. Це, в першу чергу, пов’язано з відсутністю шкільних парт та стільців. Адже  потреба перевищує пропозицію. Тобто немає достатньої кількості виробників, у яких можна було б придбати їх у визначений термін. Нині ж тривають тендерні процедури, тому вже до листопада закінчиться поставка меблів. 

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.