20210301165727.jpg, фото
01 березня 2021 року

Міжнародна спільнота підтримує проведення судової реформи в Україні

Про бачення міжнародною спільнотою перспектив реформування судової системи в Україні під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Розвиток Правосуддя» розповів Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас у рамках Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Розвиток Правосуддя».

Матті Маасікас назвав реформу Вищої ради правосуддя серцевиною реформи судочинства в Україні.

«Ваш успіх – це спільний успіх країни, ЄС та всіх міжнародних партнерів. Ми це довели допомогою реформі Верховного суду, але і зробили висновки. По-перше: недостатньо проводити реформи етапами. Це стало відчутно минулої осені, коли деякі рішення Конституційного суду вплинули не лише на судову систему, а на всю законодавчу сферу країни і поставили під сумнів, навіть підірвали декілька напрямків реформи», - наголосив Маасікас.

«По друге, ми дізналися одне з найскладніших питань демократії: хто буде наглядати за тими, хто наглядає? Тому реформа Вищої ради правосуддя має стати серцевиною реформи судочинства в Україні», - заявив Маасікас.

Голова Представництва ЄС зазначив, що участь міжнародних кіл та громадянського суспільства може зменшити ризики помилок і невдач під час проведення реформи. Також, за його словами, міжнародна спільнота підтримує проведення судової реформи в Україні.

«Реформу судочинства назвали матір’ю усіх реформ. Жозеп Боррель на пресконференції за підсумками засідання Ради асоціації Україна – ЄС зазначив, що це основа багатьох інших реформ і покращень в Україні», - підкреслив Маасікас.

«Я відкидаю пострадянський цинізм, що звучить так, ніби ніхто не хоче справедливої судової системи в Україні і ніхто в парламенті на це не піде. Я в це не вірю. І я знаю, що люди, які вийшли на Майдан сім років тому, також у це не вірять. Для проведення комплексної судової реформи Президент Зеленський та українська влада користуються повною підтримкою міжнародної спільноти», - додав Маасікас.

«Для реформ в Україні є політична воля. Президент Зеленський сказав і довів, що в Україні немає табу. Одним із прикладів цього є відкритий ринок землі в країні», - підкреслив Маасікас.

За матеріалами Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Розвиток Правосуддя»

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації