20210301170246.jpg, фото
01 березня 2021 року

Україна має унікальний шанс у найближчі роки реформувати судову систему

Триває перший день Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Розвиток Правосуддя». До обговорення стратегії розвитку органів правосуддя та конституційного судочинства долучилися Голова Верховного Суду України Валентина Данішевська та Віце-прем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.  

Голова Верховного Суду України Валентина Данішевська запевнила, що представники судової системи України розуміють проблеми та готові їх вирішувати.

«Я хочу запевнити, що судова система відповідальна за стан речей в наших лавах. І не заперечує, що ще багато проблем нам потрібно здолати. Отже, ми насправді знаходимося в комунікації з усіма гілками влади для того, щоб якомога швидше зрушити та зробити подальші кроки, які на жаль зупинилися минулого року», - зазначила Валентина Данішевськ.

У свою чергу, Ольга Стефанішина заявила, що Україна має унікальний шанс реформувати судову систему.

«Громадяни мають боротися за незалежну й ефективну судову систему, адже це є запорукою незалежності. У найближчі роки ми маємо унікальний шанс за наявності політичної волі Президента реформувати судову систему і рухати Україну до ЄС і НАТО», - зазначила Стефанішина.

«Судова реформа – мати всіх реформ. Коли ми говоримо про наші євроатлантичні прагнення і бажання зшити себе із західним світом, ми говоримо про зрозумілі всім критерії функціонування ринкової економіки, верховенства права, ефективності інституцій та державного управління. Ми можемо багато говорити як ефективно ми виконуємо угоду про Асоціацію, доступ України до ринку Євросоюзу, але коли в країні немає довіри до судової системи, такі звершення певним чином нівелюються. Ми вже побудували ефективну систему безоплатної правової допомоги, створили велику кількість незалежних судових інституцій, Верховний суд, Вищий антикорупційний суд. Але роботи попереду ще багато», - підкреслила Віце-прем'єр-міністерка.

За матеріалами Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Розвиток Правосуддя»

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації