20190411143013.JPG, фото
11 квітня 2019 року

Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів: у Луцьку вшанували пам’ять невинно вбитих людей

Чимало небайдужих людей зібралося сьогодні, 11 квітня 2019 року, аби вшанувати пам’ять жертв нацистських концтаборів. Серед присутніх – заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук та начальник управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації Ольга Чубара.

Нагадаємо, що за ініціативою ООН 11 квітня в світі проголосили Міжнародним днем визволення в’язнів нацистських концтаборів. Ця пам’ятна дата досі болить незагоєною раною в серцях багатьох народів світу. Адже в роки Другої світової війни на території гітлерівської Німеччини та окупованих нею держав діяло 14 тисяч концентраційних таборів і гетто, через які пройшли 18 мільйонів людей різних національностей. Тож у багатьох країнах 11 квітня проходять зустрічі, покладання квітів на місця, де стояли мури таборів, та на могили загиблих в’язнів.

Отож, на меморіальному комплексі «Вічної Слави» у м. Луцьку поблизу стели «Жертвам нацизму» священнослужителі відслужили панахиду за загиблими. А опісля – поклали квіти на знак пам’яті про ті страшні події та усіх невинно вбитих людей.

Слід додати, що у навчальних закладах області сьогодні проводять уроки-реквієми, години пам’яті, мітинги, виховні години, тематичні круглі столи, просвітницькі заходи, перегляди фотовиставок та документальних експозицій.

До слова, пам’ятні заходи у зв’язку з Міжнародним днем визволення в’язнів нацистських таборів відбудуться у всіх куточках країни та світу.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.