20200514171956.jpg, фото
14 травня 2020, 17:18

На «Нову українську школу» Волині в 2020-му передбачено майже 40 млн грн

У 2020-му році для Волинської області на закупівлю засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи передбачено 39 млн 374 тис. грн.

Нагадаємо, що у державі вже третій рік поспіль діє державна програма «Нова українська школа», відповідно до якої в державному бюджеті передбачена цільова субвенція місцевим бюджетам.

Тож нещодавно Уряд постановою КМУ від 29 квітня 2020 р. №325 затвердив розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” у 2020 році.

Дана субвенція, яка передбачена на закупівлю комп’ютерного обладнання, меблів та дидактичних матеріалів для шкіл, у яких є початкові класи, розраховується відповідно до кількості учнів, які йдуть у перший клас.

Як повідомила начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмила Плахотна, за інформацією з усіх районів, ОТГ та міст, в області у перший клас 1 вересня 2020-го року має піти  близько 15 тис. дітей. Зокрема, нині вже є 14 тис. 800 діток. У порівнянні з минулим роком, то цьогоріч в області вже на 400 першокласників більше.

«Коштів на підготовку та підвищення кваліфікації вчителів, як це було у попередніх роках, цьогоріч у субвенції не передбачено. А загалом кошти розподілені наступним чином: 45 % на комп’ютерну техніку, 35 % - на меблі, 20 % - на дидактичні матеріали», - розповіла Людмила Плахотна.

До слова, із загальної суми субвенції 699 тис. грн передбачено для 4-х шкіл, які включені у пілотний проект. Зокрема, це ті школи, які почали реалізовувати проект НУШ на рік раніше загальнодержавного старту. Тобто, цього року учні цих шкіл йдуть уже в 4-й клас. Але, як відзначила головна освітянка області, цільово такі кошти для них перебачено вперше. Йдеться про школи №1 та №4 м.Луцьк, школу с.Раків ліс Камінь-Каширського району та одну із шкіл м.Нововолинськ.

Слід зауважити, що кошти в область ще не надійшли. Однак, як тільки вони надійдуть, необхідно зібрати бюджетну комісію, аби змінити розпорядника коштів та відправити їх на місця. Опісля розпорядженням голови облдержадміністрації ці кошти розподілять та затвердять, аби можна було розпочати підготовку до нового навчального року.

«Дав доручення підготувати усі необхідні документи, щоби коли надійде в область субвенція, ми її розподілили, бо кошти надходитимуть відповідно до щомісячного розпису. В першу чергу, звичайно, ми купуватимемо меблі та техніку, а уже пізніше – дидактичні матеріали», - прокоментував голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації