20200514173028.png, фото
14 травня 2020 року

Українців чекає наступний етап послаблення карантину

Перехід до другого етапу послаблень карантинних обмежень можливий 22 травня. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Уряду вчора, 13 травня.

Нагадаємо, що з 11 травня в Україні вступили в дію певні карантинні пом’якшення. Зокрема, запрацювала значна частина підприємств, установ та організацій, дозволено гуляти у парках, скверах та на дитячих майданчиках, тренуватися спортсменам, проводити кіно- та театральні зйомки тощо. Однак, важливою вимогою залишається дотримання відповідних карантинних вимог, зокрема, маскового режиму, соціальної дистанції, санітарно-гігієнічних норм.

Також вчора, 13 травня, Уряд підтримав проект розпорядження МВС про поновлення роботи пункту пропуску «Шегині». Таке рішення прийняте з метою розвантаження автомобільних пунктів пропуску та вступить в силу з моменту його опублікування.

Якщо ж і надалі буде зберігатися помірна статистика захворюваності, то з 22 травня можливе впровадження наступного етапу послаблення карантину.

Зокрема, розглядається можливість відновлення роботи громадського транспорту,  дозвіл на проведення спортивних змагань (без глядачів), на роботу готелів (окрім хостелів та без функціонування ресторанів і спортивних залів), на проведення зовнішнього незалежного оцінювання та роботу дошкільних навчальних закладів.

Однак, як поінформував Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на щоденному брифінгу, пом’якшення залежатимуть від динаміки захворюваності та будуть проводитися у 4 етапи. Саме 22 травня планується початок другого етапу (перший етап був 11 травня).

«Приємною новиною для українців стала можливість випити чашку улюбленої кави у літньому кафе, відпочити у лісопарковій зоні чи придбати необхідний одяг у торговому центрі, – зазначає голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко. – Важливим є те, що поступово відновлює роботу малий та середній бізнес. Однак, вкотре звертаюся до волинян з проханням дотримуватись усіх необхідних карантинних обмежень, адже наскільки швидко ми повернемося до звичного нам способу життя, залежить у значній мірі саме від кожного з нас».

Як наголошує очільник області, ми повинні бути відповідальними та приймати обдумані рішення, аби не допустити нових спалахів захворювання та повернення до жорстких карантинних обмежень.

«Ми усі повинні пам’ятати: пом’якшення карантину – це не його скасування», – зауважує Юрій Погуляйко.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації