На Волині – наукова сесія «Літературна спадщина Юзефа Лободовського у культурному контексті сучасності»
У 2019 році відзначають 110 річницю з дня народження польського письменника, поета, перекладача і публіциста Юзефа Лободовського, який став одним з символів єднання українського та польського народів. З нагоди річниці Генеральне Консульство Республіки Польща у Луцьку, факультет філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та Товариство Польських Письменників у місті Люблін організували наукову сесію «Літературна спадщина Юзефа Лободовського у культурному контексті сучасності». Захід відбувся в п`ятницю, 27 вересня 2019 року.
Про високий рівень дійства свідчили почесні гості, які завітали на відкриття – тимчасово виконуючий обов`язки голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук, Консул Генерального Консульства РП у Луцьку Тереса Хрущ, Маршалок Люблінського Воєводства Збігнєв Войцеховскі, Голова Товариства Польських Письменників міста Люблін Збігнєв Фрончек, ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан тощо. Окрім того, до роботи сесії долучилися представники міської та обласної влади, науковці, письменники, студенти.
Модератор дійства, декан факультету філології та журналістики СНУ імені Лесі України Юрій Громик, зазначив, що сьогодні в Луцьку буде проведено два заходи, пов`язаних з іменем Юзефа Лободовського – наукова сесія та урочиста церемонія вручення нагороди імені публіциста.
Під час свого виступу Маршалок Люблінського Воєводства Збігнєв Войцеховскі зазначив, що Польща активно співпрацює з Україною і на науковій ниві – зі Східноєвропейським університетом, і на державному рівні – по програмі транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна».
Варто зазначити, що Юзеф Лободовський працював на Волині, в Луцьку. Зокрема, був редактором тижневика «Волинь». Окрім того, є відомості, що він пропонував воєводі Юзефському внести в уряд пропозицію про відкриття Волинського університету. Юзеф Лободовський став патроном нагороди, яку присуджують перекладачам із країн Центральної та Східної Європи і популяризатором ідеї єднання народів.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.