20230712160209.JPG, фото
12 липня 2023, 16:02

Начальник Волинської ОВА нагадав про правила безпеки у прикордонних лісових масивах

На Волині триває активний літній сезон. Зокрема, багато відпочивають на природі, багато йдуть до лісу по гриби та ягоди. Саме тому хочу нагадати, що в прикордонних районах області діють обмеження на відвідування лісових масивів. Насамперед – у зв’язку з воєнним станом та безпековими заходами поблизу кордону», – наголосив начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко.

Нещодавно у Житомирській області стався трагічний випадок – на лісовій дорозі на міні підірвалось авто. Чоловік проігнорував знаки-попередження «В’їзд заборонено» і «Стоп, міни!». Через вибух водій загинув на місці.

Тож очільник області звернувся до волинян з проханням не ігнорувати попередження на в’їздах у ліси:

  • Пам’ятайте, що значна частина прикордонних територій замінована.
  • Нехтування попереджувальними знаками «Стоп, міни!» може бути смертельним. Навіть розворот авто на лісовій дорозі може спричинити наїзд на міну.
  • Крім того, категорично заборонено з’їжджати з лісових доріг на обочину, розбирати або перетинати штучно зроблені завали деревини у лісах.

Що стосується збору грибів та ягід:

  • у Луцькому та Володимирському районах дозволено – крім місць із попереджувальними знаками;
  • у Ковельському районі – повністю заборонено відвідування лісових масивів на території Заболоттівської та Самарівської територіальних громад.
  • у Камінь-Каширському районі – заборонене відвідування лісів у Камінь-Каширській і Любешівській громадах.

Дізнатись детальніше про місця, безпечні для збору дикоросів, можна у громадах від місцевої влади.