20230712095053.jpeg, фото
12 липня 2023, 09:50

У литовській столиці підняли прапор України, привезений з Бахмуту

Ще наприкінці червня у Києві стартував ультрамарафон «Піднімаю прапор за Україну в НАТО». Маршрут забігу пролягав через Київщину, Житомирщину, Рівненщину та Волинь, аж до Литви. І вже вчора, 11 липня 2023 року, у Вільнюсі підняли бойовий прапор 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс», яка воює під Бахмутом.

«Сьогодні тут, у Вільнюсі, український бойовий прапор з Бахмута. Бахмут – це одна з найбільш визначальних битв за свободу в Європі, і її саме так будуть згадувати наші діти і онуки. Цей наш бойовий прапор з Бахмута означає, що ніколи знову литовцям не доведеться битись проти російських солдатів ані під Вільнюською телевежею, ані в будь-якому іншому місці вашої столиці вашої країни! Литва завжди буде тільки вашою!», - наголосив президент України Володимир Зеленський.

Він зауважив, що український прапор хоч і пробитий кулями, але живий, гордий та вільний. І кожен прапор націй Європи буде живим, гордим та вільним.

«Там в руїнах Бахмута, на полях інших битв в Україні залишаться розбитими російські загарбницькі амбіції. І не Україна чи хтось інший в нашій Європі, а саме вони, російські загарбницькі амбіції, будуть в руїнах», - сказав Президент.

Довідково:

Ультрамарафон «Піднімаю прапор за Україну в НАТО» ініціювали литовські громадські організації «Blue Yellow» і «Strong Together». Мета марафону: привернути увагу світової спільноти до війни в Україні та її потенціалу стати 33-м членом Північноатлантичного альянсу. Саме тому у марафоні символічно взяло участь 33 учасники із двох країн (12+21).

Загалом українські й литовські марафонці подолали майже 1500 кілометрів з обох країн.
Згодом український стяг планують перемістити із флагштоку у Вільнюсі до Національного музею Литви.