20180709114558.jpg, фото
28 березня 2018, 10:45

Олександр Савченко працюватиме спільно із консультантами Світового банку

Усь уже третій рік поспіль на теренах краю триває реалізація субпроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області». Про здобутки та проблеми говорили сьогодні, 28 березня 2018 року, під час наради у голови облдержадміністрації Олександра Савченка.

Варто відзначити, що головна мета проекту – зниження рівня інвалідизації та смертності від хвороб системи кровообігу. Відтак, основні цілі: підвищити якість надання медичної допомоги при хворобах системи кровообігу, а також доступність медичних послуг для пацієнтів з хворобами системи кровообігу.

Так, за словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігора Ващенюка, внесок Світового банку становить 30 млн дол. США, а співфінансування області – 3 млн 235 дол. США. Гроші чималі, тому головними розпорядниками коштів виступають управління охорони здоров’я облдержадміністрації (20 млн дол. США) та управління капітального будівництва облдержадміністрації (10 млн дол. США).

– Проект Волинської області – унікальний, тому що охоплює усі ланки медицини: від первинної до третинної. Тож стосується практично кожного громадянина. Адже близько 50-60% населення знаходяться в зоні ризику. Проект спрямований не лише на лікування серцево-судинних захворювань та їх попередження, а також оснащення медичних закладів, – наголосив Ігор Степанович.

Натомість головний консультант проекту Світового банку Марія Адамчук розповіла про основні компоненти програми, а саме: реконструкція/капітальний ремонт приміщень під амбулаторії загальної практики-сімейної медицини (86 об’єктів); закупівля обладнання та розхідних матеріалів для медичних закладів первинного, вторинного та третинного рівнів; створення медичної інформаційної системи; підвищення професійного рівня медичних працівників; підвищення обізнаності населення щодо важливості профілактики, вчасного виявлення та лікування хвороб системи кровообігу. Найбільш дороговартісні – перші два, на що витратять більше 25 млн дол. США.

До слова, у період з червня 2015 р. до кінець березня 2018 р. у рамках субпроекту підписано 54 контракта на суму 4 млн 996,9 тис. дол. США, що становить 17% від суми позики. До середини квітня 2018 року планується підписати ще 1 контракт на ремонтно-будівельні роботи на суму – 452,3 тис. дол. США. Окрім того, підписано 11 контрактів з компаніями-переможцями конкурсних торгів на закупівлю обладнання та розхідних матеріалів для 13 центральних районних лікарень, Луцької міської клінічної лікарні та Волинської обласної лікарні на загальну суму – 3 млн 604,9 тис. дол. США. В процесі підготовки друга фаза закупівлі обладнання для медичних закладів вторинного та третинного рівня на оціночну вартість – 5 млн 621,2 тис. дол. США. Початок закупівлі заплановано на квітень 2018 року.

– Якщо говорити про технічну роботу, то тут ми справляємося, однак є  величезна проблема з будівництвом та реконструкцією амбулаторій, – зазначила Марія Адамчук.

Зокрема, затримка пов'язана із помилками та неточностями, допущеними під час укладання проектно-кошторисної документації, підвищенням заробітної плати будівельникам, різницею у вимогах українського законодавства та нормами Світового банку, зірвання проведення тендерних процедур тощо.

Керівник найвищої виконавчої гілки влади в області має досить жорстку позицію з даного приводу: або ми робимо все, щоб виконати поставлені завдання, або ми повертаємо кошти Світового банку. Олександр Савченко доручив скласти покроковий план-графік виконання робіт із прогнозування усіх ризиків та критичних моментів. Окрім того, прийняв рішення щоденно зустрічатися із консультантами Світового банку на Волині та запросити головного керівника з Києва уже в квітні поточного року

– Фінансування проекту закінчується в наступному році. Всі огріхи, допущені раніше, потрібно виправити якнайшвидше. Адже ми змушені зробити людям добро, побудувати ФАПи та амбулаторії, закупити обладнання. Підвищити рівень здоров’я населення в цілому. В цьому питанні – моя повна підтримка, – резюмував Олександр Ілліч.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.