20211020130759.jpg, фото
20 жовтня 2021 року

«Прикро, але тільки смерть молодого колеги-лікаря сколихнула громадськість, спричинивши аншлаг в пунктах вакцинації нашої громади», – повідомляє директор Маневицької «первинки» Тетяна Самчук. ВІДЕО

Самчук Тетяна Миколаївна – директор комунального підприємства Маневицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги, яке обслуговує понад 26 тисяч населення Маневицької громади. З них – 19 тисяч дорослих мешканців, з яких на сьогоднішній день отримали щеплення близько 7 тисяч. Лікарка відзначає, що вакцинація в громаді іде із запізненням, оскільки дуже поширеними серед населення є міфи щодо щеплення – так зване «чіпування» або достатня кількість антитіл в організмі, сильний імунітет від природи тощо.

«Чи потрібно щеплюватись? Однозначно так. Я особисто та моя родина щеплені ще у березні, з ускладнень у нас та моїх колег були підвищена температура та локальна болючість. Сьогодні на амбулаторному лікуванні у нас перебуває понад 200 чоловік, а у лікарні – 80 пацієнтів на стаціонарному лікуванні, фактично усі вони не вакциновані. Так, трапляються поодинокі випадки захворюваності серед щеплених громадян, але з легким перебігом хвороби, – наголошує Тетяна Самчук. – Тому можна стверджувати, що вакцина є ефективною. Кращої альтернативи попередження коронавірусної інфекції ніж вакцинація – немає».

Також Тетяна Миколаївна з прикрістю відзначає, як нещодавня смерть молодого колеги сколихнула громадськість, спричинивши аншлаг у центрах щеплення Маневицької громади.

«Я закликаю усіх до вакцинації. Повірте, черги невакцинованих мешканців в коридорах амбулаторій та ще більша кількість пацієнтів, хворих на COVID-19, змушують задуматись та пожалкувати про втрачений цими людьми час. А ще більше – про людей, втрачених від коронавірусу».

До слова, на території Маневицької громади діє три пункти вакцинації на базі Троянівської, Маневицької та Старочорторийської амбулаторій. Також працює мобільна бригада, яка здійснює організовані виїзди на підприємства.

Подбайте про свої здоров’я. Захистіть себе та рідних.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації