20211020115903.JPG, фото
20 жовтня 2021, 11:48

З 21 жовтня на Волині перевірятимуть дотримання протиепідемічного режиму, - головний державний санітарний лікар області. ВІДЕО

З 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень на жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки. Стосуватимуться вони регулярних та нерегулярних перевезень. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Зокрема, скористатися транспортом можна буде за наявності довідки про вакцинацію, ПЛР-тесту, який дійсний 72 години, або довідки про те, що людина перехворіла упродовж останніх трьох місяців (наявність антитіл).

Як повідомила головний санітарний лікар області Наталія Янко, дотримання протиепідемічного режиму перевірятимуть.

«З 21 жовтня в Україні починають працювати 900 мобільних бригад, котрі будуть перевіряти і дотримання протиепідемічного режиму, і наявність щеплень на об'єктах, і охоплення персоналу щепленнями. Фактично всі обмеження стосуватимуться невакцинованих осіб. Як відомо, з 21 жовтня почнуть діяти обмеження щодо пересування транспортом. Необхідна буде довідка про вакцинацію, або кожних 72 години ПЛР-тест за власний рахунок, або довідка про те, що перехворіла людина упродовж останніх трьох місяців. Тому для того, щоби контролювати дотримання карантинних обмежень через погіршення епідемічної ситуації, в Україні буде працювати 900 мобільних бригад. Це Національна поліція і Держпродспоживслужба, а також моніторингові візити можуть здійснювати представники центру контролю та профілактики хвороб МОЗу. Відповідно Держпродспоживслужба мають повноваження для того, щоб застосовувати адміністративні заходи впливу до порушників, а національна поліція має право застосовувати і кримінальну відповідальність у разі необхідності. Для прикладу, за фактом підробки медичної документації або сертифікатів про вакцинацію», - прокоментувала обмеження Наталія Янко.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації