20210301170713.jpg, фото
01 березня 2021, 16:29

Реформа правосуддя в Україні: ініціативи та законопроекти

Про розвиток законодавства, яке відповідає потребам суспільства, реформи та законодавчі ініціативи, покликані удосконалити систему правосуддя в Україні, говорили під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Розвиток Правосуддя» голова Комітету ВРУ з питань правової політики, член Комісії з питань правової реформи Андрій Костін та заступник голови Комісії з питань правової реформи, глава делегації України в Групі держав Ради Європи проти корупції (GRECO) Михайло Буроменський.

Голова Комітету ВРУ з питань правової політики, член Комісії з питань правової реформи Андрій Костін розповів про законопроєкти, які стосуються реформи правосуддя в Україні.

«Люди хочуть довіряти судам і водночас відчувати відповідальність судової влади перед суспільством. Президент України, коли сьогодні говорив про Стратегію подальшого розвитку системи правосуддя, говорив не тільки про наші плани. Ми вже виконуємо певні завдання, які закладені в саму стратегію. В комітетах Верховної Ради вже знаходяться кілька законопроєктів, які передбачені стратегією реформи правосуддя. В першу чергу, це законопроєкт № 3711, який в доопрацьованому вигляді буде завтра розглядатися у Верховній Раді і має бути підтриманим в першому читанні. Це потрібно для того, щоб необхідні зміни до нього, які ми проговорювали з представниками професійної спільноти та з нашими міжнародними партнерами, були внесені до другого читання. Це забезпечить ще більшу автономію як для Вищої кваліфікаційної комісії судів України, так і для конкурсної комісії, яка буде формувати новий склад ВККСУ», - розповів Андрій Костін.

Також він додав, що необхідно змінити підходи при формуванні органів судової влади.

«Якщо раніше ВККСУ формувалася за квотним принципом, Президент України та народні депутати виступають за конкурсний підхід. Це буде прозорий, відкритий конкурс, на якому будуть відібрані найбільш компетентні й доброчесні нові члени ВККСУ», - додав Андрій Костін.

У свою чергу, заступник голови Комісії з питань правової реформи, глава делегації України в Групі держав Ради Європи проти корупції (GRECO) Михайло Буроменський надав короткий звіт про результати роботи Комісії.

«На сьогодні ми передали Президентові напрацьовану стратегію розвитку органів правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки. Ще одним доробком є напрацьований проєктом змін до Конституції в частині децентралізації. Наразі було завершено позапарламентське публічне обговорення цих ініціатив, які найближчим часом будуть передані Президенту», - зазначив Буроменський.

Заступник голови Комісії також повідомив про завершення роботи над проєктом нового Кримінального Кодексу України. За його словами, документ вже наприкінці червня має вийти на широке обговорення.

«Також Комісією напрацьовано низку законопроєктів, зокрема, пов’язаних з реформуванням СБУ, створенням Бюро економічної безпеки, зміни до Кримінально-процесуального Кодексу», - додав Буроменський.

За матеріалами Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Розвиток Правосуддя»

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації