Реорганізація Державної служби зайнятості: волинські реалії
Профілювання безробітних для попередження ризиків довготривалого безробіття, запровадження кейс-менеджменту та застосування клієнтоорієнтованого підходу. Про це та багато іншого говорили на засіданні обласного координаційного комітету сприяння зайнятості, що відбулось під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Світлани Мишковець сьогодні, 28 березня 2018 року.
Варто нагадати, що реорганізація Державної служби зайнятості розпочалась ще у 2017-му. Цьогоріч процес перетворення базових центрів зайнятості з адміністративних установ у сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг через приєднання до регіонального центру зайнятості в статусі філій, продовжується.
Відтак, першим до слова запросили директора Волинського обласного центру зайнятості Романа Романюка, аби він більше розповів про реформування підпорядкованого йому відомства.
Тож, Роман Вячеславович повідомив, що наша область – одна з лідерів щодо реформування служби. На теренах регіону утворено 11 філій Волинського обласного центру зайнятості. Ще 5 – у процесі реорганізації. На черзі – останній етап, а саме – затвердження штатної структури Міністерством соціальної політики України.
По завершенню процесу реформування, на Волині працюватимуть 16 філій обласного центру зайнятості. Окрім цього, заплановано залишити дві юридичні особи – Луцький міський та Ковельський міськрайонні центри зайнятості. Загалом же, процес реорганізації націлений на оптимізацію роботи адміністрування на місцях у зв’язку з ліквідацією юридичних осіб. Жодного скорочення не відбудеться.
Разом із тим, керівництво та працівники обласного центру зайнятості роблять усе можливе, аби підвищити якість надання послуг шляхом запровадження новітніх інформаційних технологій. Зокрема, активно реалізовують та впроваджують електронні черги попереднього запису громадян. Тож, кожен безробітний, перейшовши за відповідним посиланням, може обрати зручні для себе день та час, аби не вистоювати у живих чергах, а натомість – безперешкодно проконсультуватися з необхідним спеціалістом.
– Ми сьогодні дуже якісно використовуємо таку надзвичайно популярну серед роботодавців сервіс, як надсилання відео-резюме. Адже це – хороший спосіб дати можливість праценаймачу не тільки прочитати про людину основні тези біографії чи характеристики, але й відчути потенційного працівника. Зрозуміти, готовий він працювати, чи ні, – підкреслив керівник обласного центру зайнятості.
На переконання Романа Романюка, такий інструмент, як проведення онлайн-співбесід безробітних із роботодавцями також себе виправдовує. Адже значна кількість українських компаній у пошуках вузькопрофільних спеціалістів комунікували з потенційними кандидатами за допомогою відео-зв’язку, не змушуючи їх долати сотні кілометрів. У разі ж успішно проведеної співбесіди, їх безпосередньо запрошували до себе на стажування чи живе спілкування. До слова, 80% із тих 200 осіб, котрі спілкувалися з потенційними працедавцями, уже забезпечені хорошими робочими місцями.
Щодо інших фактичних результатів роботи Волинського обласного центру зайнятості, то вони більш ніж очевидні. Так, завдяки оперативному працевлаштуванню громадян, кількість безробітних станом на 1 березня 2018 року в порівнянні з відповідною датою 2017 року скоротилася на 19% і становить 8 тисяч 659 осіб.
По тому ж, начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмила Плахотна розповіла про запровадження дуальної системи здобуття професійно-технічної освіти на теренах області, головна ціль якої – усунення прогалини між теоретичними знаннями та практичними навичками, які отримують студенти під час навчання.
Відтак, заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець доручила керівнику обласного центру зайнятості посилити роботу з працедавцями, аби розширити базу актуальних вакансій, а також сприяти організації професійного навчання безробітних на їхнє замовлення. Що стосується управління освіти, науки й молоді облдержадміністрації, то їм, на думку Світлани Євтихіївни, слід забезпечити належну комунікацію між усіма учасниками дуальної системи підготовки робітничих кадрів у регіоні.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.