Розробка Стратегії Волині 2027: обговорили напрямки SMART спеціалізацій
В області продовжується активна робота з розробки Стратегії розвитку Волинської області на період до 2027 року. 12 грудня 2019 року відбулося чергове засідання робочої групи під головуванням заступника директора департаменту економіки та європейської інтеграції Андрія Ткачука. Учасники засідання обговорили пропозиції щодо напрямків SMART спеціалізацій Стратегії розвитку Волині.
До уваги учасників були представленні розробки освітньо-наукового співтовариства. Зокрема свої пропозиції щодо SMART спеціалізацій запропонував Петро Гоцалюк, радник з питань регіонального розвитку Центру розвитку місцевого самоврядування.
За його словами, при підготовці Статегії Волині, в першу чергу, потрібно визначити галузі, які будуть пріоритетними для нашої області у найближчі роки.
– Свою основну увагу повинні сконцентрувати навколо великих промислових підприємств. На мою думку, на Волині це може бути міжнародний холдинг «Модерн Експо», яке вже не один рік займається інноваційними розробками. Підприємство може стати підґрунтям розвитку промисловості Волині, зокрема, на основі сучасних ІТ технологій, – розповів Петро Павлович.
На думку Андрія Ткачука розвиток технологічних галузей, як напрямок Стратегії розвитку Волині 2027 має право на існування та подальше опрацювання.
– Тема потрібна, вона сприятиме досягненню фінансової стійкості громад, зробить нашу область більш привабливою для інвестора, – наголосив заступник директора департаменту. – Можливо її потрібно розглядати, не як окрему SMART спеціалізацію, а як складову. Однозначно, що великі підприємства – гіганти промисловості, які працюють на Волині повинні залучатися до подальшого розвитку області. Їхня робота базується на високотехнологічних розробках, на ІТ технологіях без яких SMART спеціалізації неможливі.
Свої напрацювання з приводу SMART спеціалізацій представив проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Луцького національного технічного університету Сергій Шимчук.
– Науковці Луцького національного політехнічного університету, як SMART спеціалізацій пропонують розглядати два напрямки. Це розвиток інноваційної дорожньо-транспортної інфраструктури – логістика та стимулювання розвитку збалансованих екологічно чистих продуктів харчування – контроль якості, – розповів науковець. – Враховуючи вигідне геополітичне розташування нашого регіону ми пропонуємо розвивати першу логістичну SMART спеціалізацію за наступними напрямками: міжнародні, транспортні перевезення, пасажирські перевезення та залізничні. Відтак, в доповнення попереднього доповідача щодо розвитку технологічних галузей та ІТ технологія, варто наголосити, що розвиток логістичної інфраструктури включає в себе ІТ технологій, технологічних прогрес та інвестицій. Тож, було би логічно, що технологічний розвиток області розглядатиметься, як складова логістичного напрямку розвитку.
Щодо другого напрямку SMART спеціалізацій, науковець запропонував розглянути створення центрів сертифікації продуктів харчування.
– В області уже існує ряд сільськогосподарських підприємств та індивідуальних селянських господарств, які виготовляють екологічно чисті продукти харчування. Але відкритим залишається питання сертифікації, – пояснив Сергій Шимчук. – Саме тому, потрібно працювати над створенням Центрів сертифікації продукту. Це дозволить вийти волинській продукції на зовнішній міжнародний, європейський ринок та укріпитися на державному.
Учасники засідання обговорили запропоновані пропозиції та дійшли спільного рішення, що ці напрямки мають право на подальший розгляд та включення до Стратегії розвитку Волинської області до 2027 року.
Також, члени робочої групи вважають, що до розробки доктрини розвитку варто залучити представників бізнесу Волині.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.