20180830170553.jpg, фото
11 квітня 2018 року

Стартувала кампанія «Лікар для кожної сім’ї»

Вже понад 300 тисяч декларацій в першій декаді квітня підписали українці і, таким чином, обрали свого сімейного лікаря. Це стало відомо під час селекторної наради з питань впровадження медичної реформи, що відбулась 10 квітня 2018 року під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка. У віртуальній студії Волинської філії ПАТ «Укртелеком» працювала заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

Нагадаємо, що в рамках медичної реформи з 1 квітня 2018 року стартувала кампанія «Лікар для кожної сім’ї», під час якої громадяни можуть обрати сімейного лікаря незалежно від місця реєстрації.

Відтак, Павло Розенко наголосив, що основним завданням влади на місцях є забезпечення для людей можливості вільного обрання свого лікаря. Тож найперше необхідно працювати над проблемними питаннями, зокрема такими як підключення медичних закладів до системи «E-health». Так, мова йшла про комп’ютеризацію кожного медзакладу, закупівлю необхідної техніки тощо.

- Нам дуже важливо зрозуміти проблемні питання на старті та знайти на них швидку відповідь, - наголосив Павло Валерійович.

Для цього заслухали представників кожної області, аби безпосередньо почути як триває впровадження реформи на місцях. Між іншим, лідерами із впровадження реформи є Закарпатська (27 тисяч підписаних декларацій), Донецька (понад 20 тисяч підписаних декларацій), Чернівецька області (понад 20 тисяч підписаних декларацій) та м. Київ (понад 27 тисяч підписаних декларацій). Натомість аутсайдерами є Херсонська та Черкаська області.

Щодо Волинської області, то заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець повідомила, що всі центри ПМСД комп’ютеризовані та підключені до Інтернету. Наразі йде процес перетворення медзакладів у комунальні некомерційні.

За підсумками наради Віце-прем’єр-міністр доручив керівництву МОЗ спільно з органами місцевої влади провести масштабну роз’яснювальну роботу щодо впровадження медреформи у кожній області. Відтак, Світлана Мишковець доручила активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.