20180810231344.jpg, фото
10 серпня 2018, 23:00

Свято українських традицій із присмаком гіркоти: на Волині розпочався фестиваль «Берегиня»

Довгий час українці виборювали право не лише називатися, але й бути самобутньою нацією зі своїми звичаями, традиціями, побутом. Відтак, Восьмий Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня», що розпочався нині, 10 серпня 2018 року, на Волині – це не лише можливість показати таланти для мистецьких колективів із різних куточків нашої держави та світу, але насамперед ще раз ствердити: сотні спроб ворогів знищити українські культуру та свободолюбивий дух були марними.

У перший офіційний день фестивалю Луцьк перетворився на гамірний вулик, адже його заполонили колективи не лише з 17 областей України, але й Польщі, Білорусі, Словаччини, Словенії та Франції. Ярмарок виробів народних умільців, етнографічні майданчики та навіть вулична кухня, де безкоштовно пригощали однією з найголовніших українських страв – варениками: ось далеко не все, що могли побачити на вулицях міста сьогодні лучани і не тільки.

По обіді усі учасники дійства зібралися в Луцькому Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі, аби разом із Митрополитом Луцьким та Волинським Михаїлом помолитися за Україну, згадати тих, хто не повернувся зі східних рубежів держави, де продовжується неоголошена війна, та попросити Божого благословіння на гостей та учасників фестивалю.

По тому ж, вирушили святковою ходою до Замку Любарта, де й відбулося урочисте відкриття «Берегині». А позаяк обласна державна адміністрація, обласна рада та Луцька міська рада стали основними організаторами заходу, очільники органів влади та місцевого самоврядування також завітали на його офіційну частину.

Спершу, однак, в Замку Любарта на хвилину запанувала цілковита тиша. Адже сотні волинян та гостей фестивалю таким чином вшанували пам’ять Героїв, котрі поклали своє життя, аби українці й надалі могли жити у незалежній державі, народжувати дітей та виховувати їх у дусі патріотизму та поваги до культури свого народу. Опісля, зі словом вітання до присутніх звернувся голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко:

– Україна дійсно вміє оборонятися. Так, багато наших патріотів повертаються до нас, на жаль, неживими, – зауважив Олександр Ілліч, нагадуючи про те, що 8-9 серпня цього року на сході України загинули двоє молодих волинських Героїв. – У нас є вороги. Йде війна. Однак, ми захищаємося і будемо захищатися надалі. Ми будемо перемагати. Інакше не можна. Але маємо пам'ятати, що земля потребує відновлення традицій, українського духу, патріотизму і самобутності. Ми повинні це розуміти.

Насамкінець, посадовець іще раз привітав гостей на княжій Волинській землі, зауваживши, що українці – миролюбивий та дружній народ, котрий готовий прийняти усіх в гості, обігріти та ні для кого не пожалкує хліба, навіть якщо сам не матиме його вдосталь. Також він побажав присутнім творчої наснаги, гарного настрою та оптимізму.

Далі програму Восьмого Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня» продовжили виступи мистецьких колективів.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.