20210509002203.jpg, фото
09 травня 2021 року

Той, хто захищає свою землю, завжди перемагає

Вітання голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка з Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 

Дорогі ветерани, шановні волиняни!

З нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні адресую вам щирі вітання та побажання миру, здоров’я, добробуту та довголіття. 

Щороку 9 травня Україна відзначає цей день як свято гордості і пам'яті. Гордості за нашу країну, яка вистояла у вогні нацистської окупації. Пам'яті про тих, хто поліг на полях битв, був замучений у концентраційних таборах, хто помер від голоду і хвороб. 

Для України Друга світова стала національною трагедією, під час якої українці були позбавлені власної державності. Внаслідок війни Україна понесла надзвичайні втрати, найтяжчі з них – демографічні.

Проходять десятиліття, змінюються покоління, але перемога над нацизмом залишається символом національної гордості, військової слави і мужності нашого народу, символом бойового братерства та єдності націй і народностей в ім’я миру на землі. 

Ці історичні події ХХ-ого століття вкотре підтверджують, що український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні, діємо разом і захищаємо те, що нам дороге. Коли ми разом, коли ми відчуваємо, що справедливість на нашому боці і стоїмо за свою землю, тоді ми непереможні.

І в цей значимий для кожного жителя нашої країни день пам'ять повертає нас у минуле більше ніж 70-річної давності, аби вкотре нагадати нам про цінність миру на землі та висловити глибоку повагу ветеранам війни. З кожним роком живих свідків війни залишається все менше. Сьогодні на Волині проживає 8373 ветерани Другої світової війни. 

Низький уклін вам і синівська вдячність за ваш подвиг. Ви самовіддано та героїчно на фронті і в тилу наближали довгоочікувану Перемогу, відновлювали країну з руїн. 

Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Сьогодні ворог посягає на нашу територіальну цілісність, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і потенційно загрожує миру у всій Європі. 

Ця боротьба триває щоденно вже шість років і ми не маємо права програти, бо, як і три чверті століття тому, захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності. Ми пам’ятаємо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. 

Тож у ці травневі дні, вітаючи з Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, висловлюю впевненість у непереможності українського народу.

Щиро зичу ветеранам та усім волинянам наснаги, оптимізму, щасливого довголіття та злагоди в родинах. 

Слава Україні!

Слава українському народові!

Голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко